Karatecy z Gdyni w czołówce IKO Polish Open 2022

Aktualności

Zawodnicy Pomorskiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin IKO Polish Open Ostróda 2022. Sportowa impreza, która odbyła się 21 maja,  zgromadziła rekordową liczbę 544 karateków z sześciu krajów, w tym z Austrii, Finlandii i Ukrainy. Gdyński klub w zawodach reprezentowało 34 zawodników w niemal wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych.

Do drużynowego podium i powtórzenia sukcesu z odbywających się trzy miesiące temu mistrzostw makroregionu, zabrakło zaledwie kilku punktów – stwierdził Sensei Michał Marcinkowski, prezes PKKK. – Na 46 reprezentacji, które przyjechały do Ostródy, zajęliśmy czwarte miejsce, a puchary i medale zdobyło 25 naszych zawodników. Cieszymy się ze wszystkich wygranych pojedynków, a z porażek wyciągniemy jak najwięcej nauki – dodał główny trener gdyńskiej drużyny.

Po niezwykle intensywnej serii walk, prowadzonych jednocześnie na pięciu matach, na najwyższym stopniu podium stanęli: Aleksander Tran, Krystian Grzywiński, gościnnie trenujący zawodnik z Ukrainy Leonard Pavlishchev, Malina Skoczylas, Mateusz Konkol, Zuzanna Zamara.

Trofea za drugie miejsce odebrali: Alicja Basińska, Joanna Tran, Mateusz Kołodziej, Michał Hampel, Oskar Gajda. Na najniższym stopniu podium znaleźli się: Amelia Szenkowska, Antoni Radzewicz, gościnnie trenujący zawodnik z Ukrainy Daniel Pavlishchev, Dorota Tomaszewska, Igor Kłobukowski, Jan Susmarski, Lena Przybyłowicz, Lidia Radzewicz, Maksymilan Grodecki, Michał Lewandowski, Olaf Ścibisz, Olgierd Werochowski, Polina Kapinos, Sandra Dwojacka,

Tym razem bez medalu, ale z cennym doświadczeniem z zawodów wrócili: Aleksander Janczyk, Dmytro Peretiatko, Jakub Kłos, Julian Gajewski, Leon Zawisza, Oskar Leśniewski, Paweł Kolp, Wojciech Minor, Miłosz Janczyk.

Rozwijamy się i zauważamy powtarzalność naszych wyników – nie ukrywa zadowolenia Michał Marcinkowski i dodaje: – Nasi zawodnicy regularnie stają na podium we wszystkich turniejach, w których startujemy. To ważne, żeby wychodzić na matę z pewnością siebie i swoich umiejętności. Tego właśnie uczymy naszą młodzież na treningach. Doskonalenia fizycznych umiejętności, czyli technik karate kyokushin oraz wzmacniania charakteru  – tłumaczy trener. – Muszę przyznać, że hasło „Gdynia” coraz częściej budzi respekt wśród przedstawicieli innych klubów – dodaje z satysfakcją.

W Pomorskim Klubie Karate Kyokushin trenuje obecnie ponad 120 zawodników. Funkcjonowanie PKKK wspierane jest przez miasto Gdynia.

STRONA INTERNETOWA KLUBU