Kompleks sportowy przy SP28 czeka metamorfoza

Aktualności Inwestycje

Boisko, bieżnie czy nowoczesne oświetlenie – teren przy Szkole Podstawowej nr 28 przy ulicy Zielonej w Gdyni przejdzie modernizację. Ruszył właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy obiektów sportowych w gdyńskiej dzielnicy Babie Doły.

Na sportowej mapie Gdyni systematycznie przybywa fantastycznych obiektów. Zależy nam, by uczniowie i mieszkańcy z każdej dzielnicy mieli gdzie realizować swoje sportowe pasje. Wiele dzieje się również na północy miasta. Już wkrótce nowoczesną infrastrukturę sportową, z której skorzystają między innymi miłośnicy lekkoatletyki, zyska Szkoła Podstawowa nr 28 przy ulicy Zielonej – nie kryje radości Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Piłkarskie boisko o sztucznej nawierzchni przy SP28 w Gdyni w niedalekiej przyszłości zyska nowoczesnych sąsiadów. Oto na terenie przy placówce edukacyjnej powstaną obiekty, które wzbogacą sportowy obraz tego miejsca.

W ramach projektu powstać mają poliuretanowe bieżnie: okólna oraz prosta, a także boisko wielofunkcyjne wraz z ogrodzeniem z piłkochwytów. Nie zabraknie również skoczni do skoku w dal i trójskoku – zapowiada Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Dodatkowo planowane jest zaprojektowanie oświetlenia terenów sportowo-rekreacyjnych, zarówno nowoprojektowanych, jak i istniejącego już boiska do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy. Teren sportowy zostanie uzupełniony o elementy małej architektury oraz o nowe siedziska na trybunie. Szczegóły w sprawie postępowania można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Gdyni.

Tak powstawało boisko piłkarskie przy SP28 w 2018 roku: