Kurs tańca w dwóch nowych dzielnicach Gdyni

Aktualności

W ramach bezpłatnych zajęć kierowanych do mieszkańców Gdyni zapraszamy na nowe aktywności finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tym razem przedstawiamy kolejną propozycję spędzania wolnego czasu dla miłośników tańca towarzyskiego z Działek Leśnych oraz Dąbrowy.

Na Działkach Leśnych zajęcia z tańca odbywać się będą w Klubie Tango przy ulicy Wolności 16/1 w godzinach 15:00-16:00. W Dąbrowie zaś nauczka tańca odbywać się będzie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ulicy Nagietkowej 73 w godzinach 20:00 do 21:00. W obu lokalizacjach spotkania odbywać się będą każdorazowo w niedzielę. Pierwsze z nich odbędą się już 26 marca.

Taniec Towarzyski jest niezwykłą formą ruchu będącą połączeniem sportu ze sztuką. Sprawność fizyczna i dobra kondycja staje tu do pary z grą aktorską i wyrazem artystycznym. Taniec towarzyski to dwa style taneczne: mający swoje źródło w tańcach salonowych – standardowy (walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot, quickstep) oraz latynoamerykański – powstały z połączenia tańców latynoskich z podstawami baletu (samba, cha cha, rumba, passo doble, jive). Przez niektórych traktowany jako wymagający sport turniejowy, przez innych hobbystycznie i rozrywkowo. To bardzo efektowna forma ruchu, która może stać się sposobem na wyrażenie siebie i oderwanie od rzeczywistości, a co za tym idzie - świetnym sposobem na odpoczynek.

BEZPŁATNE ZAĘCIA

Zajęcia prowadzić będzie Maciej Drankowski, który zakochał się w tańcu w wieku 14 lat po obejrzeniu kultowego filmu „Dirty Dancing”. Skłoniło go to do zapisania się na wakacyjny kurs tańca. Potem jednak nie kontynuował nauki. W wieku 19 lat wrócił do treningów na dobre. Taniec stał się całym jego światem. Godzinami oglądał zagraniczne turnieje, w których brali udział dzisiejsi mistrzowie świata. Samodzielnie analizował i uczył się choreografii oraz techniki. Szkolił się u wielu mistrzowskich par w Polsce i za granicą. Wziął udział w niezliczonej ilości pokazów tanecznych i turniejów. W 2013 roku zdobył tytuł Mistrza Polski, który rok później obronił. Na Mistrzostwach świata w zdobył 20 miejsce. Taniec tak bardzo nim zawładnął, że Maciej postanowił związać swoje życie z tą dziedziną sportu również zawodowo.

Od lat prowadzi własne Studio Tańca Towarzyskiego Tango Gdynia – jedno z nielicznych, specjalizujące się w szkoleniu w sportowym tańcu towarzyskim par dorosłych. Wychował pod swoimi skrzydłami wielu finalistów i półfinalistów turnieju Grand Prix, jak również mistrzów i wicemistrzów Polski. Jego uczniowie twierdzą, że jest najlepszym i najbardziej cierpliwym trenerem, zaangażowanym w rozwój swoich par, będącym jednocześnie nauczycielem i opiekunem mentalnym.