Łagownik i Rogiewicz wystartują w Gdyni

Aktualności

Co łączy triathlonistkę Martę Łagownik z maratończykiem Andrzejem Rogiewiczem? Oboje mają patent na wygrywanie biegów w Gdyni i wystartują w Gdyńskim Biegu Niepodległości z Decathlon. Czy ponownie staną na najwyższym stopniu podium? Tego dowiemy się 11 listopada.

REJESTRACJA DO ZAWODÓW

Marta Łagownik w Gdyńskim Biegu Niepodległości triumfowała dwukrotnie. W 2022 roku linię mety przecięła z czasem 34:58, a rok później pokonanie 10 km zajęło jej 34:28. Andrzej Rogiewicz nie wygrał dotychczas niepodległościowych zawodów, ale w tym roku zwyciężył w Biegu Urodzinowym Gdyni z czasem 29:42 oraz w Nocnym Biegu Świętojańskim, finiszując po 31 minutach i 17 sekundach.

Rogiewicz w sezonie jesiennym prezentuje bardzo wysoką formę. 20 października zwyciężył w toruńskim maratonie, a tydzień wcześniej ustanowił rekord życiowy (2:18:22) podczas 23. Poznań Maratonu, w którym finiszował jako pierwszy z Polaków. Forma Łagownik także jest wyśmienita. Triathlonistka pod koniec sierpnia sięgnęła po srebrny medal mistrzostw świata na dystansie długim, gdzie do pokonania miała 3 km wpław, następnie 120 km na rowerze i na koniec 30 km biegiem. W kolejnych startach zajęła drugie miejsce w Challenge Samarkand oraz piątą lokatę podczas IRONMAN Cascais 70.3.

Rejestracja do Gdyńskiego Biegu Niepodległości z Decathlon trwa do 24 października, do północy. Po tym czasie do imprezy będzie można zgłosić się w biurze zawodów w dniu 10 listopada, lecz liczba pakietów będzie ograniczona: 100 pakietów dla dorosłych na Bieg Główny na 10 km, 50 pakietów na Bieg 1918 oraz 100 pakietów na starty młodzieżowe. Obowiązywać będzie zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.