Mamy to! Gdyńscy hokeiści zdominowali Trójmiasto

Aktualności

Zawodnicy GKH Gdynia zwyciężyli w Trójmiejskiej Lidze Hokeja. Po zaciętej walce triumfowali w finałach w grupach A oraz B dominując na tafli Hali Olivia.

Pierwszy złoty medal w sezonie 2021/2022 Trójmiejskiej Ligi Hokeja gdynianie zdobyli w czwartek, 31 marca. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i trzymało w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Mimo trudnego początku i przegrania dwóch pierwszych tercji, gdynianie nie poddali się i walczyli do końca. Ostatecznie pokonali ekipę Lider HT 5-4, co dało upragnione pierwsze miejsce w grupie B.

Scenariusz sezonu drużyny GKH II nadaje się na amerykański film. Przegraliśmy wszystkie mecze sezonu zasadniczego. W półfinale pokonaliśmy w dwóch meczach zwycięzcę sezonu zasadniczego a w finale pokonaliśmy drugą drużynę sezonu zasadniczego – mówi Grzegorz Głogowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Gdynia Hockey Team.

W piątek, 1 kwietnia, do rywalizacji w finale A przystąpiła pierwsza drużyna Gdyńskiego Klubu Hokejowego. Jej rywalami byli zawodnicy Mad Dogs. Hokeiści z Sopotu ośmiokrotnie walczyli o tytuł mistrza Trójmiejskiej Ligi Hokeja czterokrotni kończąc tę rywalizację pomyślnie. Po pasjonującej walce zwyciężyli gdynianie 7-5 (1-1, 2-1, 4-3) zapisując się złotymi zgłoskami w historii hokeja na Pomorzu.

Udało się! To niesamowita historia – jako jedyni w historii Trójmiejskiej Ligi Hokeja na lodzie wygraliśmy grupy A i B. W piątek pokonaliśmy Mad Dogs Sopot. Mecz obserwowało 200 kibiców i dodam, iż doping na trybunach był zdecydowanie zdominowany przez naszych sympatyków – podsumowuje uradowany Głogowski – GKH nadal jest 4 drużyną amatorską w hokeju na lodzie w Polsce, a w najbliższych Mistrzostwach Polski Amatorów w Sosnowcu będziemy ponownie walczyć o dobre pozycje – kontynuuje.

Trzymamy kciuki, aby zwycięska passa miała swoją kontynuację w Sosnowcu.