Mecz Gwiazd - 1 września w Gdyni!

Aktualności

W niedzielę 1 września, w Polsat Plus Arenie Gdynia, rozegrany zostanie po raz dziewiętnasty Mecz Gwiazd POZKosz pamięci Wojciecha Pietkiewicza. Impreza poświęcona jest pamięci Prezesa i wieloletniego działacza Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki, Członka Zarządu Polskiego Związku Koszykówki, Dyrektora ds. sportowych Prokomu Trefla Sopot, cenionego trenera i wychowawcy młodzieży.

Mecz zacznie się o godzinie 11:50 prezentacją ekip juniorek. Dotychczasowy bilans to 8 zwycięstw Wschodu i 11 wygranych Zachodu. W przerwach między poszczególnymi kwartami meczów i konkursami odbędą się dekoracje poszczególnych kategorii. Program dekoracji: 12:20 U15K i U17M, 12:45 U15M i U13K, 13:15 U14M i U12K, 13:40 U19M i U11K, 14:45 U11M i U19K, 15:40 U12M i U14K, 16:05 U10K i U13M, 14:25 U17K i U10M.

O godzinie 13:50 odbędzie się konkurs rzutów za trzy punkty, natomiast o 14:15 nagrodzone zostaną najlepsze kluby sezonu 2023/2024.

Konkurs trójka z trzech pozycji rozpocznie się o godzinie 14:30. Każdy zespół składał się będzie z dwóch zawodników lub zawodniczek i trenera. Zespół musi trafić trzy rzuty spoza pola 3 sekund (każdy członek drużyny raz), dwa rzuty za trzy punkty (dwóch członków drużyny) i jeden rzut z połowy. Ma na to jedną minutę, liczy się czas trafienia z połowy lub czas trafienia ostatniego rzutu za trzy.

O godzinie 14:55 wystartuje Skills Challange, natomiast o 15:20 rozpocznie się mecz juniorów. W historii 8 razy zwyciężył Wschód, 10 razy Zachód. Jeden raz padł remis.

Organizatorem imprezy jest Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki.