Melzacka kończy Igrzyska Olimpijskie na 18. miejscu

Aktualności

Gdynianka Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia) i Sandra Jankowiak (OŚ AZS Poznań) zakończyły olimpijskie regaty w klasie 49erFX na 18. miejscu. W czwartek walka o medale.

Po pierwszym dniu regat 33. Letnie Igrzysk Olimpijskich, które odbywały się w Marsylii, Polki zajmowały 14. miejsce w klasyfikacji generalnej. Rywalizacja rozpoczęła się w niedzielę, kiedy odbyły się trzy wyścigi – w pierwszym nasze zawodniczki zajęły 18. miejsce, w drugim poprawiły się na 3. pozycję, a w trzecim były przedostatnie. W klasyfikacji generalnej po pierwszym dniu zajmowały 14. miejsce, a przed nimi było jeszcze 10 wyścigów.

Drugiego dnia regularnie żeglowały w drugiej dziesiątce zajmując kolejno 11., 18. i 15. miejsce. Po sześciu wyścigach Polki były 18., jednak po trzech wtorkowych startach spadły na przedostatnią 19. pozycję. Trzeciego dnia imprezy zajęły 7. oraz 13. lokatę, nie ukończyły także jednego wyścigu.

Czwartego dnia zdołały wywalczyć 11. lokatę oraz drugie miejsce w jednym z wyścigów. Niestety, ostatecznie nie udało im się poprawić końcowego wyniku i zakończyły zmagania na 18. miejscu, wyprzedzając jedynie załogi z Czech i Chin.

Trzy lata temu Melzacka, płynąc z Kingą Łobodą, zajęła 15. miejsce na igrzyskach w Tokio.

Liderkami regat zostały Francuzki Sarah Steyaert i Charline Picon, a za nimi uplasowały się Holenderki Odile van Aanholt i Annette Duetz oraz Szwedki Vilma Bobeck i Rebecca Netzler. W czwartek, 8 sierpnia, odbędzie się wyścig medalowy, w którym weźmie udział tylko 10 najlepszych duetów, wśród których zabraknie polskich zawodniczek.

We Francji w 10 konkurencjach rywalizuje 330 zawodników z 65 krajów, po raz drugi w równej liczbie kobiet i mężczyzn.