Na terenie SP 34 w Gdyni powstała ogólnodostępna skocznia lekkoatletyczna

Aktualności Inwestycje

Na terenie szkoły mieszczącej się przy ul. Cylkowskiego 5 odebrano ogólnodostępną skocznię lekkoatletyczną do skoku w dal i trójskoku. Jest to kolejny obiekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Gdyni.

To kolejny dowód na siłę gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego, dzięki któremu gdynianie już wkrótce zyskają ogólnodostępną przestrzeń do realizowania sportowej pasji – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Rozbieg, zlokalizowany przy górnym boisku szkolnym, zbudowany jest z nawierzchni poliuretanowej z zeskocznią wypełnioną piaskiem.

Założeniem powstania projektu, było rozwinięcie oferty sportowej dostępnej w dzielnicy, która powinna pozytywnie wpłynąć na mieszkańców Redłowa, w szczególności na dzieci i młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym.

– Projekty z Budżetu Obywatelskiego zmieniają Gdynię. Dają możliwość m.in. realizacji pasji sportowych, powodują, że otoczenie naszych szkół staje się jeszcze bardziej przyjazne dla najmłodszych – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – W przypadku inwestycji przy SP 34 istotne jest również to, że z obiektów sportowych będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice bądź rodzeństwo. To dobra wiadomość dla wszystkich miłośników sportu.

Nowo odebrana inwestycja ma na celu zapewnienie im miejsca do zabawy i uprawiania sportu, w którym obowiązują pozytywne wzorce i możliwości nawiązania więzi. W niedalekiej przyszłości będzie tam można organizować bezpłatne zajęcia sportowe, obejmujące lekką atletykę, a także gry zespołowe .

Łączna wartość inwestycji wynosi 99.653,09 zł brutto.