Nagrody Prezydenta Gdyni - biegi OCR

Aktualności WIDEO FOTO

Siostry Patrycja i Martyna Teska w tym roku zdobyły 10 medali mistrzostw świata, Europy i kraju w biegach OCR. Takie osiągnięcia nie mogły zostać pominięte przez Wojciecha Szczurka, który nagrodził młode gdynianki nagrodą prezydenta. Listy gratulacyjne w jego imieniu przekazał wiceprezydent Michał Guć.

W uroczystości uczestniczyły zaproszone zawodniczki oraz ich i mama wraz z najmłodszą siostrą.

– Wcześniej trenowałam gimnastykę artystyczną, ale gdy razem z tatą wystartowałam w „Biegunie”, to pokochałam biegi przeszkodowe. Chciałam od razu zacząć treningi wspomina Patrycja Teska, młoda mieszkanka Gdyni, która w swojej kategorii wiekowej jest najlepsza na świecie.

W Belgii sięgnęła po złoto sięgnęła w kategorii 14-15 lat na dystansie trzech kilometrów. Do tego dorzuciła srebro na torze OCR100 w kategorii Youth 10-15 lat. Z kolei z Węgier przywiozła trzy złota mistrzostw Europy: dwa w kategorii 14-15 lat, a jedno w rywalizacji juniorów 15-19 lat. Równych nie ma sobie również na krajowym podwórku.

U boku Patrycji trenuje również jej siostra, Martyna.

– Gdy moja siostra zaczęła trenować OCR, to ja się bawiłam. Tak mi się spodobało, że wzięłam się za to na poważnie. Bardzo lubię jeździć na zawody – mówi młodsza z sióstr.

W minionych 12 miesiącach zdobyłą brązowy medal mistrzostw świata w kat. 10-11 lat oraz tytuł II Młodej Mistrzyni Polski.

– To powód do wielkiej dumy i podziwu z osiągnięć sportowych, ale przede wszystkim z pasji, którą siostry mają w sobie. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz spotykamy się, aby celebrować ich sukcesy – mówi wiceprezydent Gdyni Michał Guć