Nagrody prezydenta Gdyni - pięciobój

Nagród prezydenta ciąg dalszy. Tym razem wiceprezydent Marek Łucyk odwiedził dwie gdyńskie szkoły, aby pogratulować reprezentantom UKS Gromik sukcesów w dwu- i pięcioboju nowoczesnym. Krystian Trepczyk oraz Ignacy Kierszka listy gratulacyjne otrzymali podczas lekcji. W uroczystościach uczestniczył także trener i prezes klubu Jan Szymczuk.

Pięciobój nowoczesny przechodzi obecnie niemałą rewolucję. Miejsce jeździectwa zajął bieg OCR, czyli wyścig po torze z przeszkodami i tym samym dołączył do pływania, biegu przełajowego, strzelania oraz szermierki.

Zawodnikiem, który brał już udział w pięcioboju w “nowej” formule jest Krystian Trepczyk. Gdynianin odniósł swój największy życiowy sukces, zdobywając na mistrzostwach świata do lat 17 rozgrywanych w Egipcie brązowy medal w sztafecie. W tej samej kategorii wiekowej wywalczył srebro w biegu sztafetowym i brąz klasyfikacji drużynowej na mistrzostwach Europy w Drusiennikach.

Do długiej listy sukcesów Krystian dołączył trzecie miejsce na mistrzostwach Polski rozgrywanych w Zielonej Górze.

– Ten rok był dla mnie “przeskokiem” z trójboju do pełnego pięcioboju. Zaliczyłem ten test – zauważa Trepczyk. I dodaje: - Wszystko co robię, jest drogą do osiągnięcia założonego celu: występu na igrzyskach olimpijskich w 2028 roku. To mój plan długoterminowy.

– Krystian jest bardzo zdolnym sportowcem i uczniem. Mamy dużą satysfakcję z osiąganych sukcesów, które są dla nas motywacją do dalszego działania – uzupełnia założyciel, prezes i trener UKS Gromik Gdynia Jan Szymczuk. W jego ręcę również powędrował list gratulacyjny oraz nagroda.

Na początku swojej przygody z dwubojem jest Ignacy Kierszka, który, potwierdził w ostatnią niedzielę, nie ma sobie równych w gronie 12-latków. Reprezentant Gromika stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski młodzików.

Wcześniej wywalczył srebro na 29. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Juniorów Młodszych, gdzie rywalizował z zawodnikami o dwa lata starszymi.

– Ignacy trenuje pływanie w UKS Siódemce Gdynia, a za jego postępy biegowe odpowiada jego mama. Często startuje w biegach organizowanych w naszym mieście i je wygrywa. To bardzo utalentowany i pracowity chłopak – kończy Jan Szymczuk