Nagrody Prezydenta Gdyni - siatkówka

Aktualności WIDEO FOTO

Złoty medal w minisiatkówce przywiozły z wielkiego finału mistrzostw Polski rozgrywanego w Gliwicach zawodniczki UKS Gdyńskiej Akademii Siatkówki, za co w ostatnim tygodniu zostały uhonorowane nagrodami prezydenta. W spotkaniu zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 44 uczestniczył wiceprezydent Marek Łucyk.

Gdynianki w składzie: Wiktoria Kaczor, Hanna Ryngwelska, Zuzanna Lange i Zuzanna Ćwiklińska otrzymały listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe.

Turniej finałowy nie był wcale najtrudniejszym z etapów. W ciągu roku bierzemy udział w różnych imprezach organizowanych w całej Polsce. Jesteśmy mocnym zespołem, z którym każdy chce grać i wygrywać – mówi trener Przemysław Surażyński, który również został nagrodzony.

Sukces w kategorii “trójek” osiągnięty w 29. Wielkim Finale Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving dał dziewczynom wiele radości. Jak same zapowiadają, kolejny rok może być jeszcze lepszy.

– Celujemy w mistrzostwo Polski w siatkówce czteroosobowej, ale również będziemy występować w rozgrywkach “szóstek”, gdzie stawiamy sobie wysokie cele. Mierzymy w ⅛ finału mistrzostw Polski – wyjaśnia Zuzanna Lange.

Na tym etapie szkolenia nie patrzymy na wyniki osiągane przez nasze podopieczne. Minisiatkówka jest czasem na przygotowanie dziewczyn do sześcioosobowej siatkówki – kończy trener młodych gdynianek.

Przypomnijmy, że relacje z wręczeń nagród prezydenta Wojciecha Szczurka publikujemy codziennie. Nie inaczej będzie w kolejnym tygodniu.

– Przed nami jeszcze kilka spotkań, podczas których będziemy honorować najlepszych sportowców z naszego miasta. Zachęcamy do zapoznania się z ich osiągnięciami, ponieważ każdy z sukcesów wart jest osobnej historii – mówi wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk.

STRONA INTERNETOWA GDYŃSKIEJ AKADEMII SIATKÓWKI