Nagrody Prezydenta Gdyni - żeglarstwo

Aktualności WIDEO FOTO

Gdyńscy medaliści żeglarskich imprez otrzymali nagrody pieniężne oraz listy gratulacyjne, które wręczali: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska.

Dla Gdyni żeglarstwo jest sportem wyjątkowym. Cieszą nas sukcesy wszystkich sportowców, ale żeglarze to taka grupa, która wpisuje się w historię, tradycję i przyszłość naszego miasta. Bardzo cieszę się, że tak wielu młodych zawodników osiąga międzynarodowe sukcesy – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

- Nie na darmo Gdynia uchodzi za stolicę polskiego żeglarstwa. Tu odbywają się wspaniałe imprezy żeglarskie, a w naszych klubach kształceni są wspaniali zawodnicy i zawodniczki, którzy osiągają fantastyczne sukcesy – zauważa Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

LISTA NAGRODZONYCH:

YACHT KLUB POLSKI GDYNIA

Aleksandra Melzacka – za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski klas olimpijskich w klasie 49er FX kategorii Open oraz 5. miejsca na Mistrzostwach Europy w klasie 49er FX;

Mateusz Gwóźdź – za zdobycie złotego medalu w klasie ORC w kat. Open na Morskich Mistrzostwach Świata i brązowego medalu w klasie ORC w kat. Open na Załogowych Mistrzostwach Europy, a także złotego medalu w klasie ORC w kat. Open na Morskich Żeglarskich Mistrzostwach Polski w Gdyni i srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski klas olimpijskich w klasie 49er w kategorii do lat 23;

Paulina Rutkowska – za zdobycie złotego medalu w klasie 420 w kat. Open i w kat. kobiet do lat 19 na Mistrzostwach Polski klas nieolimpijskich, złotego medalu na Mistrzostwach Włoch w klasie 420 w kat. kobiet do lat 19 i srebrnego medalu w kat. Open, a także 1. miejsca w Pucharze Polski za 2023 rok w klasyfikacji generalnej i w klasyfikacji kobiet do lat 19;

załoga: Jan Zamojski i Olga Wietek – za zdobycie złotego medalu w klasie 420 w kat. do lat 19 MIX na Mistrzostwach Polski klas nieolimpijskich, złotego medalu na Mistrzostwach Polski PUDMANN REGATTA w Sprincie w klasie 420 w kat. do lat 19 MIX oraz złotego medalu w kat. do lat 19 MIX i brązowego w kat. Open na Mistrzostwach Włoch, a także 1. miejsca w Pucharze Polski za 2023 rok w klasyfikacji w U19 MIX;

Alicja Tutkowska – za zdobycie złotego medalu w klasie 29er w kat. U17 na Mistrzostwach Europy, złotego medalu na Mistrzostwach Polski w Sprincie kobiet w klasie 29er i srebrnego w kat. Open oraz srebrnych medali w kat. U17 kobiet i U19 kobiet na Mistrzostwach Polski klas nieolimpijskich, a także zdobycie 2. miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet cyklu 29er Euro Cup 2023; 

załoga: Szymon Kolka i Mateusz Gąsiorowski – za zdobycie srebrnego medalu w klasie 29er na Mistrzostwach Polski klas nieolimpijskich oraz brązowego medalu w klasie 29er w Regatach Pucharu Europy podczas Gdynia Sailing Days w kat. U17;

załoga: Lidia Sochaj i Tymon Sochaj – za zdobycie brązowego medalu w klasie 29er w kat. U17 MIX na Mistrzostwach Europy;

Maciej Maćkowiak – za zdobycie srebrnego medalu w klasie 470 w kat. U21 na Mistrzostwach Polski klas olimpijskich;

Julia Wróblewska – za zdobycie srebrnego medalu w klasie ILCA 6 w kat. U19 kobiet na Mistrzostwach Polski w Sprincie i brązowego medalu na Mistrzostwach Polski klas olimpijskich;

Filip Bill – za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski w Sprincie w klasie ILCA 4 w kat. U16 mężczyzn;

Maxime Thommen – za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski klas olimpijskich w klasie ILCA 7 w kat. U21;

Ksawery Chlebowski – za zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Polski w klasie Optimist w kat. młodzik.

TRENERZY YACHT KLUB POLSKI GDYNIA: Ewa Romaniuk, Dariusz Dołęga, Filip Lewandowski, Paweł Nowakowski.

UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM

załoga: Igor Kawałko i Fabian Kocięda – za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata 29er do lat 17), złotego medalu w klasie 29er w kat. U17 i srebrnego medalu w kat. U19 na Mistrzostwach Polski klas nieolimpijskich, a także srebrnego medalu w klasie 29er w klasyfikacji OPEN i złotego medalu w kat. U17 w Regatach Pucharu Europy podczas Gdynia Sailing Days;

TRENER UCZNIOWSKIEGO KLUBU ŻEGLARSKIEGO OPTI CWM: Arkadiusz Komorowski.

MIEJSKI KLUB ŻEGLARSKI ARKA

Piotr Trella – za zdobycie złotego medalu w klasie ILCA 4 w kat. U16 na Mistrzostwach Polski w Sprincie i srebrnego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rangi Mistrzostw Polski Juniorów oraz złotego medalu w klasie ILCA 4 na EurILCA Europa Cup, a także uzyskanie 1. miejsca w rankingu Pucharu Polski w klasie ILCA 4 za 2023 rok;

Mikołaj Łoboda – za zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Polski w Sprincie w klasie O’pen Skiff w kat. U15;

Mikołaj Nędza – za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski w klasie O’pen Skiff w kat. U15.

TRENERZY MIEJSKIEGO KLUBU ŻEGLARSKIEGO ARKA: Natalia Kuczys i Jakub Ławicki.