Najlepsi tenisowi młodzicy rywalizują w Gdyni

Aktualności FOTO

UNI-LOGISTICS Mistrzostwa Polski Młodzików 2023 oficjalnie rozpoczęte. 150 tenisistek i tenisistów walczy o najwyższe trofeum w kategorii U14.

6 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie imprezy. Wśród oficjeli nie zabrakło wiceprezydenta Gdyni ds. rozwoju Marka Łucyka oraz zastępcy dyrektora GCS Pawła Brutela.

– Znakomite sukcesy polskiego tenisa, jak choćby Igi Świątek, Magdy Linette czy Huberta Hurkacza to przykład idący z góry dla młodych pokoleń, którzy, tak jak ich idole, pragną wspiąć się na szczyt. Gorąco liczę, że ta droga ma swój przystanek właśnie w Gdyni i podczas tego turnieju obejrzymy niejednego przyszłego mistrza – liczy Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Pierwsze dwa dni Mistrzostw stanęły pod znakiem eliminacji, które wyłoniły zawodników do rywalizacji w turnieju głównym. Klub Tenisowy Arka będzie reprezentowany w decydującej fazie turnieju przez Karolinę Kacprzyk oraz Aleksandra Wyszyńskiego. Równo o 10:00 wystartowały mecze turnieju głównego. Zawody potrwają do 10 czerwca.

UNI-LOGISTICS Mistrzostwa Polski Młodzików 2023 odbywają się na kortach tenisowych przy ulicy Ejsmonda w Gdyni i potrwają do 10 czerwca. Organizatorem zawodów jest Klub Tenisowy Arka Gdynia Sp. z o.o.

Facebook Klub Tenisowy Arka