Najlepsze filmy żeglarskie z całego świata #wGdyni

Do kalendarza wydarzeń kulturalnych na dobre powrócił Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm. W tym roku projekcje odbędą się w dniach 18-19 lutego w Muzeum Marynarki Wojennej. Będzie to XI odsłona żeglarskiej imprezy. W trakcie dotychczasowych edycji organizatorzy zaprezentowali ponad 100 filmów z takich krajów jak Kanada, USA, Norwegia, Francja, Nowa Zelandia, Australia czy Mozambik.

Celem festiwalu jest prezentacja najlepszych filmów o tematyce marynistycznej z całego świata. Motywem przewodnim jest żeglarstwo i jego różnorodność. Pokazujemy prawdziwych bohaterów i zdarzenia, które miały miejsce. Emocje towarzyszące bohaterom są uniwersalne, bo dotyczą spełniania marzeń, pokonywania codziennych przeszkód i słabości, dojrzewania, woli walki i przetrwania. A w tle tych historii – żagle i woda.

Festiwal JachtFilm jest jedyną imprezą w Polsce o tej tematyce, oraz jedną z nielicznych na świecie. Jest  unikalną okazją do zobaczenia większości z prezentowanych filmów. Wszystkie filmy zagraniczne pokazywane będą w wersji z polskimi napisami lub lektorem.

Program:

SOBOTA 18 lutego, godz. 15.00-20.00

  • Les Glenans. Szkoła morza. Szkoła życia./ Francja  / 2017 rok / 53 minuty
  • Dłubanką wokół jeziora Michigan/  USA / 2012 / 45 minut
  • Morze twoimi oczami/  Polska / 2010 / 25 minut
  • The Race To Alaska / USA / 2020 / 55 minut

NIEDZIELA 19 lutego, godz. 15.00-19.00

  • Northern Passage/ Norwegia / 2011 / 54 minuty
  • Iron Duck – Żelazna Kaczka/ USA / 2008 / 34 minuty
  • Żeglarz/ Słowacja / 2021 / 78 minut

Bilety

Sprzedaż biletów odbywa się tylko w formule online poprzez system sprzedaży Bilety.fm. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia z powodu zbyt małej ilości sprzedanych biletów. W takim przypadku wartość biletu zostanie zwrócona kupującym.

  • Bilety na oba dni:

www.bilety.fm/pl/inne/8183-xi-festiwal-filmow-zeglarskich-jachtfilm-gdynia.html

  • Bilet na sobotę:

www.bilety.fm/pl/inne/8179-xi-festiwal-filmow-zeglarskich-jachtfilm-gdynia.html

  • Bilet na niedzielę:

www.bilety.fm/pl/inne/8180-xi-festiwal-filmow-zeglarskich-jachtfilm-gdynia.html

Współorganizatorem Festiwalu jest Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Partnerami są: Fundacja Wsparcia Edukacji Morskiej Lechosław Bar oraz Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni. Patronem medialnym festiwalu są: Żeglarski.info, Radio Gdańsk, Magazyn Wiatr, Magazyn Żeglarstwo, Trójmiasto.pl.

JachtFilm Festiwal