Najważniejszy mecz Tosi

Aktualności WIDEO

Plakat promujący akcję #gramyTosia

Moda na pomaganie trwa w najlepsze. W ramach wyjątkowej inicjatywy #gramyTosia, w sobotę przeniesiemy się na wirtualną murawę, gdzie Arka Gdynia zmierzy się z Lechem Poznań. Wszystko po to, aby pomóc 17-miesięcznej Tosi. Dla dziewczynki z rdzeniowym zanikiem mięśni liczy się każda godzina oraz każda złotówka. W internecie trwa zbiórka pieniędzy, a ludzie estrady, sportowcy oraz samorządowcy przekazują na licytację prawdziwe perełki.

Zapoczątkowana przez Solara akcja Hot16Challenge2 okazała się wielkim sukcesem. Rapowali dosłownie wszyscy, a beef z koronawirusem przyniósł już prawie 2,8 miliona złotych na wsparcie polskiej służby zdrowia. Kwoty niemal czterokrotnie wyższej potrzebuje niespełna 1,5 roczna Tosia, mieszkanka Gdyni, która jakiś czas temu rozpoczęła walkę z czasem.

To potworna choroba, która sprawia, że każdego dnia umierają jej mięśnie – najpierw te odpowiedzialne za poruszanie, a później te, dzięki którym Tosia oddycha, a jej serduszko bije – czytamy na stronie zbiórki "Ocalić Tosię" [KLIKNIJ].

Czasu jest niewiele, dlatego do akcji #gramyTosia szybko włączyły się gwiazdy boisk, estrady i politycznych salonów. Pomysłodawcą i jednym z motorów napędowych akcji jest Sportowiec Roku 2017 w Gdyni Rafał Siemaszko.

Do akcji spontanicznie przyłączają się kolejni ludzie o wielkich sercach, między innymi: byli i obecni piłkarze Arki Gdynia - Marcus da Silva czy Luka Zarandia, reprezentant Polski Grzegorz Krychowiakkoszykarze Asseco Arki Gdynia, stand-uper Adam Van Bendler, załoga Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, grupa De Mono czy TurboKozak Bartosz Ignacik.

Swoje powołania do drużyny Tosi ogłosił również bramkarz żółto-niebieskich Pavels Steinbors...

Na liście powołanych znalazł się prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który wcześniej objął akcję patronatem honorowym. 

Nasza drużyna ma wspólny cel: pomoc dzielnej Tosi w wygraniu najważniejszego meczu. Całym sercem wspieram tę szlachetną inicjatywę. Droga Tosiu, nigdy nie zostaniesz sama! - powiedział prezydent Wojciech Szczurek w filmiku, w którym powołał do drużyny kolejne osoby: Marcina GortataMichała Kołakowskiego, wiceprezydenta Gdyni Marka Łucyka, a także prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Licytacje dla Tosi dostępne są na stronie dedykowanej grupie [KLIKNIJ], a jednym z punktów kulminacyjnym akcji będzie mecz pokazowy sekcji esportowej pomiędzy Arką Gdynia a Lechem Poznań [STRONA WYDARZENIA]. Transmisja już 22 maja.