Nie tylko dla Orłów. Powstaje nowoczesny plac zabaw

Aktualności Inwestycje
Nowoczesny plac zabaw wkrótce w gdyńskim Orłowie

Nowoczesny plac zabaw wkrótce w gdyńskim Orłowie

Już za niespełna trzy miesiące na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 przy ulicy Orłowskiej powstanie nowoczesny plac zabaw. Podpisana została umowa na dostawę wraz z montażem urządzeń.

To kolejna inwestycja z Budżetu Obywatelskiego wsparta środkami Gdyńskiego Centrum Sportu. Przy SP nr 8 powstanie nowoczesny plac zabaw, którego to projekt został wybrany do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego z 2016 roku.

- Plac zabaw będzie dostosowany dla dzieci i młodzieży z uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że ten projekt Budżetu Obywatelskiego już niedługo będziemy mogli wcielić w życie – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Inwestycja przy ulicy Orłowskiej to przykład na to, że nawet trudne na etapie przygotowania projekty udaje się zrealizować.

- Gdyńskie Centrum Sportu przejęło realizację placu zabaw po fiasku pierwszej koncepcji. Największym wyzwaniem z punktu widzenia inwestora okazało się pogodzenie oczekiwań różnych stron i wymogów, jeżeli chodzi m.in. o rodzaj urządzeń - chociażby ze względu na wymogi zamówień publicznych, nie mogą one być jedynymi tego rodzaju na rynku - ich wysokość z uwzględnieniem przepisów przeciwpożarowych, dokładną lokalizację i przebieg obowiązkowej drogi pożarowej czy dostępność dla niepełnosprawnych. Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty i uzgodnienia, cieszymy się, że ten etap mamy za sobą - mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Autorkami projektu są Sylwia Malec oraz Magdalena Szydłowska.

- Budowa nowego placu zabaw to realizacja kilku zasadniczych celów. Pierwszy to wielopłaszczyznowy rozwój - zarówno ruchowy, jak i społeczny, a także emocjonalny. Orłowski plac zabaw stanie się miejscem spotkań dzieci i młodzieży z całej dzielnicy. Integracją z osobami dysfunkcjami ruchowymi i intelektualnymi - wymieniają autorki projektu.

Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia wyniosła 221.000,00 zł brutto, zaś realizacja zadania przez wyłonioną firmę Karolina Lademann ERFIT opiewa na 167.650,00 zł brutto. Termin realizacji to 90 dni od dnia zawarcia umowy podpisanej 21 maja

Szkoła Podstawowa nr 8 położona jest w pobliżu malowniczego mola w Orłowie. Placówka od zawsze stawia na sport i rozwój ruchowy młodzieży.

- Na jej terenie znajduje się już wybudowane w 2014 roku przez Gdyńskie Centrum Sportu boisko do gry w koszykówkę, a także powstałe cztery lata później boisko o sztucznej nawierzchni do piłki nożnej - przypomina dyrektor GCS.

Nowy plac zabaw będzie stanowił znakomite uzupełnienie istniejącej infrastruktury sportowej. Zajmie około 200 m2 powierzchni, na której znajdą się nowoczesne urządzenia. Nie zabraknie wielofunkcyjnego urządzenia z linami i zjeżdżalnią poręczową, hamaku czy jednoosobowej  huśtawki. Znajdą się również obiekty małej architektury, jak ławki, kosze i płaszczyznowe tory do gry i zabawy.