Niepodległościowe Z Mapą do Lasu

Aktualności

Uczniowski Klub Sportowy „Azymut 45” Gdynia organizuje niepodległościową edycję popularnej akcji „Z Mapą do Lasu”. Swoje nawigacyjne umiejętności będzie można podszkolić w niedzielę 9 listopada. Zbiórka uczestników będzie miała miejsce przy wejściu do lasu, na końcu ulicy Grabowo. Swoje umiejętności poruszania się w terenie będzie można szlifować od godziny 10:30 do 13:30.

REJESTRACJA

MIEJSCE ZBIÓRKI

"Z Mapą do Lasu" - to spotkania treningowe, o charakterze rekreacyjno - sportowym organizowane przez trenerów i zawodników klubu orientacji sportowej  UKS "Azymut 45". Mają one na celu umożliwienie aktywnego spędzenia czasu z jednoczesnym szkoleniem własnych umiejętności orientacji w terenie. Wszystko na specjalnie przygotowanych mapach i za każdym razem innych, wcześniej nieznanych, atrakcyjnych trasach. 

Organizatorzy o swojej akcji piszą tak: – Spacerujemy – truchtamy – biegamy – ścigamy się - z samym sobą, ze znajomymi, z rodziną, czy też z innymi uczestnikami -  każda forma jest dopuszczalna, każdy sam decyduje jaki rodzaj aktywności wybierze.

Spotkania odbywają się na trasach zróżnicowanych pod względem  długości i trudności.

"Śledź na Mapie" w skrócie ŚnM - ok. 2,5km - Trasa dla początkujących, rodzin z małymi dziećmi, dzieci - jeśli nie miałaś/eś styczności z mapą, nie znasz symboliki, nie wiesz jak posługiwać się kompasem – to nie czekaj, przyjdź! Przekonasz się, że to potrafisz, a odnajdywanie punktów w lesie sprawia niezwykłą frajdę.  

A - ok. 3,0km - Trasa krótka, trochę trudniejsza technicznie od poprzedniej, polecana dla początkujących, którzy mieli już kontakt z mapą - ta trasa to wyzwanie dla początkujących i możliwość doskonalenia swoich umiejętności, w czym z chęcią Ci pomożemy.

B - ok. 4,5km - Trasa średnia, popularnie zwana middle - jest to nic innego jak standardowa trasa do biegów na orientację. Aby ją pokonać na pewno trzeba opanować podstawy. Dla profesjonalistów to wyścig z czasem, unikanie najdrobniejszych błędów i walka o każdą sekundę; dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z orientacją, to duże wyzwanie, jeśli Ci się uda… rozpoczniesz wyścig z czasem, samym sobą, i błędami, których trzeba będzie unikać. I nad tym będziemy wspólnie pracować.

C - ok. 7,5km - Trasa dla zaawansowanych - "z utrudnieniami". Przede wszystkim będzie miała na celu sprawienie trudności przy realizacji tego treningu. Dlaczego? Żebyśmy wyciągali wnioski, szkolili się i podnosili nasze umiejętności, nawet dla najlepszych pełne jego wykonanie może być wyzwaniem.

0 - Dziecko z naszym opiekunem - istnieje możliwość wysłania dziecka na trasę z naszym opiekunem (+50zł); Rodzice w tym czasie mogą pokonać sami np. trudniejszą trasę, a nasi trenerzy i instruktorzy zajmą się dzieckiem, pokonując razem z nim trasę i bawiąc się doskonale. Ten wariant jest możliwy po wcześniejszym zgłoszeniu i potwierdzeniu.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

STRONA INTERNETOWA UKS AZYMUT 45 GDYNIA

Sportowe szkolenie dzieci i młodzieży w UKS „Azymut 45” Gdynia dofinansowywane jest ze środków Miasta Gdynia.