Nowa nawierzchnia boiska przy SP 21 – podpisano umowę

Aktualności Inwestycje

Podpisano umowę na wykonanie robót budowlanych na terenie Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Jana z Kolna w Gdyni. W ramach inwestycji przebudowane zostanie istniejące boisko, które zyska nową poliuretanową nawierzchnię.

Obecny obiekt wykonano w 2006 roku. Na początku boisko miało podłoże asfaltowe, a po pierwszej modernizacji otrzymało nawierzchnię z trawy syntetycznej.

– Gdyńska „dwudziestka jedynka" od lat dba o sportowy rozwój młodych mieszkańców naszego miasta, dlatego bardzo cieszę się, że do ich dyspozycji oddamy odnowione boisko. To kolejny dowód na to, że skupiamy się nie tylko na budowaniu nowych obiektów, ale także ponoszeniu jakości tych już istniejących – mówi Marek Łucyk wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Głównym celem inwestycji, która realizowana jest w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego 2020zgodnie ze zwycięskim projektem autorstwa Bartosza Gruszki, jest wykonanie nowej nawierzchni wielofunkcyjnego boiska, które po modernizacji będzie miało powierzchnię około 1470 m².

Mieszkańcy naszego miasta mają bezpośredni wpływ, na to, na co zostaną przeznaczone pieniądze z Budżetu Obywatelskiego – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Inicjatywy, które mają na celu poprawę jakości życia młodych ludzi są dla mnie osobiście niezwykle ważne i każdej z nich kibicuję. Inwestycje w sport to zawsze inwestycje w dobrą przyszłość dla nas wszystkich. Nowe boisko dla szkoły w centrum miasta, które pozwoli trenować nawet po zmroku to bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich.

W ramach nowej inwestycji powstaną trzy pola do gry w piłkę siatkową. Boisko zyska także 2 bramki, 4 kosze oraz elementy małej architektury. Odnowione zostaną również piłkochwyty, do których dostarczone i zamontowane zostaną siatki.

Umowa na modernizację została podpisana z firmą Auto-Sport Sp. z o.o. spółka komandytowa z Miechucina. Koszt robót budowlanych wynosić będzie 651.900, 00 zł brutto.