Nowe obiekty do ćwiczeń na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni

Aktualności Inwestycje

Miłośnicy dbania o sylwetkę mogą już ćwiczyć w nowym miejscu, które powstało na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni. Miejska siłownia, czy raczej zestaw do ćwiczeń streetworkout a także dwa zestawy do parkouru, przeszły właśnie pomyślny odbiór techniczny i można już z nich korzystać jednocześnie ciesząc się widokiem na Zatokę Gdańską.

Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy zastąpić stare, wysłużone urządzenia do ćwiczeń, nowymi, bardziej nowoczesnymi i przyjaźniejszymi dla wszystkich użytkowników, którzy regularnie korzystają z tego typu sprzętu – podsumowuje inwestycję dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki.

W ramach inwestycji zaprojektowano i oddano do użytku plac do ćwiczeń składający się z zestawu do streetworkoutu i dwóch zestawów do parkour’u. Dodatkowo wykonano nową nawierzchnię poliuretanową pod urządzeniami oraz dojście z kostki. Odtworzono także nawierzchnię trawiastą, zamontowano elementy małej architektury takich jak tablicę informacyjną oraz kosze na śmieci, stojaki na rowery, ławki, wieszak i leżaki. Całość obiektu, którego pomysłodawcą jest Antoni Brzeski, została podkreślona kostką luminescencyjną.

Z toru bez problemów będą mogły korzystać osoby poruszające się na wózkach, dla których przygotowano specjalny podjazd oraz obniżone zostały obrzeża – dodaje dyrektor.

Inwestycja realizowana jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego (156/2017) z wyłączeniem nawierzchni bezpiecznych, które sfinansowano z środków Gdyńskiego Centrum Sportu.

Całości inwestycji wyniosła 404.187,72 zł brutto z czego koszt budowy to 387.582,72 zł brutto. Dokumentacja projektowa wraz z nadzorem autorskim zamknęła się w kwocie16.605,00 zł brutto.