Nowe oblicze boiska przy ZSS nr 17 w Gdyni

Aktualności Inwestycje

Zmiany, zmiany, zmiany! Oddano do użytku boisko na terenie Zespołu Szkół Specjalnych nr 17 w Gdyni. Po modernizacji obiektu boisko zyskało nową, bezpieczniejszą i bardziej przyjazną do gry w piłkę nożną nawierzchnię. Zmiana ta wpłynie na komfort i bezpieczeństwo korzystających z niego uczniów i mieszkańców.

Działania na terenie Zespołu Szkół Specjalnych nr 17 zwiększyły funkcjonalność obiektu i bezpieczeństwo jego użytkowników. Nowa nawierzchnia boiska sprawi, że uczniowie oraz mieszkańcy będą mogli grać i trenować w bardziej komfortowych warunkach – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Stare boisko szkolne, które składało się z asfaltowego placu, po przebudowie zyskało
nawierzchnię z trawy syntetycznej, którego łączna powierzchna wyniosła około 1800 m². Murawa wypełniona została piaskiem kwarcowym oraz granulatem EPDM z recyklingu w kolorze szarym i jest przepuszczalna dla wody.

Obiekt wyposażony został także w dwie bramki do piłki nożnej o wymiarach 5×2 m. Za polem gry ustawiono nowe piłkochwyty o wysokości 4 m – wzdłuż dłuższych boków boiska oraz wyższe, sięgające 6 metrów – za bramkami. Dodatkowo ułożono przepusty umożliwiające w przyszłości na montaż oświetlenia. Powstała również mała infrastruktura w postaci kosza na śmieci, tablicy informacyjnej z regulaminem korzystania oraz informacyjno-pamiątkowej Funduszy Europejskich. W bocznych sektorach murawy wykonano logo „Gdynia Sport”. Całości obiektu dopełniła nawierzchnia z kostki betonowej w kolorze szarym o powierzchni około 60 m².

– To kolejna szkoła, która zyskuje nowoczesne, w pełni bezpieczne boisko – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Inwestycje w szkolny sport są bardzo ważne. W czasie pandemii przekonaliśmy się bowiem, jak trudna dla dzieci jest izolacja i brak aktywności fizycznej. Dlatego samorząd robi wszystko, aby dzieci miały jak najlepsze warunki do rozwoju i treningów.

Gmina Miasta Gdyni realizowała tę inwestycję w ramach projektu pn. Rozwój systemu gospodarowania wodami opadowymi na terenie Gdyni – część II, dofinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.1 „Adaptacja do zmian klimatu wraz z zabezpieczeniem i zwiększeniem odporności na klęski żywiołowe, w szczególności katastrofy naturalne oraz monitoring środowiska”, Typ projektu 2.1.5 „Systemy gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich.