Nowe wielofunkcyjne boisko na Babich Dołach

Aktualności FOTO Inwestycje

Gdynia, znana z dynamicznego rozwoju i troski o rozwój infrastruktury miejskiej, może teraz pochwalić się kolejnym nowoczesnym obiektem – boiskiem wielofunkcyjnym przy ul. Dedala w Gdyni Babich Dołach. Nowy obiekt został odebrany i czeka na miłośników gier zespołowych.

Realizacja inwestycji obejmowała budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry 18x32 m o nawierzchni polipropylenowej. Na boisku do piłki koszykowej i piłki nożnej zamontowany został piłkochwyt z siatki syntetycznej uniemożliwiający wypadanie piłek podczas rozgrywania gier. Kibice oglądający sportowe wydarzenia odbywające się na boisku skorzystać będą mogli z ławek i siedzisk, których zamontowano 20 sztuk. Teren dodatkowo został utwardzony za pomocą kostki brukowej betonowej.

boisko przy Dedala

– Każda zrealizowana inwestycja z Budżetu Obywatelskiego to powód do dodatkowej satysfakcji. To znak, że oddajemy do użytku obiekt, na który jest zapotrzebowanie – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – Boisko przy ulicy Dedala nie tylko spełnia oczekiwania sportowców i mieszkańców, ale także stanowi wzór zrównoważonej inwestycji, respektującej unikalne warunki środowiskowe dodaje.

– Inwestycja znajduje się w strefie ochrony klifu oraz w obszarze zagrożonym osuwaniem mas ziemnych. Z uwagi na lokalizację robót w pasie ochronnym należało ograniczyć ze stosowania maszyny budowlane generujące drgania i wstrząsy – informuje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Ponadto wody opadowe należało zagospodarować w miejscu ich występowania, w związku z czym jako nawierzchnię boiska zastosowano ażurową, modułową nawierzchnię polipropylenową, która została położona na istniejącej płycie boiska. Poprzez otwory wykonane w istniejącej płycie boiska wody opadowe i roztopowe zostaną oprowadzone do gruntu – dodaje dyrektor.

boisko przy Dedala

Autorem projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego był Piotr Kotulski. Umowa na wykonanie obiektu została zawarta z firmą Sport Grupa Sp. z o. o. z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 612.173,06 zł brutto.

fot. Marek Urbaniak