Nie tylko dla Orłów. Ruszył przetarg na nowoczesny plac zabaw

Aktualności Inwestycje
Na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 powstanie nowoczesny plac zabaw

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 powstanie nowoczesny plac zabaw

Trwa przetarg na dostawę wraz z montażem urządzeń placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 przy ulicy Orłowskiej. W zakres prac wchodzą również roboty budowlane. Otwarcie ofert nastąpi 2 kwietnia.

To kolejna inwestycja z Budżetu Obywatelskiego wsparta środkami Gdyńskiego Centrum Sportu. Przy SP nr 8 powstanie nowoczesny plac zabaw, którego to projekt został wybrany do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego z 2016 roku. Autorkami są Sylwia Malec oraz Magdalena Szydłowska.

- Plac zabaw będzie dostosowany dla dzieci i młodzieży z uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że ten projekt Budżetu Obywatelskiego już niedługo będziemy mogli wcielić w życie – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

- Budowa nowego placu zabaw to realizacja kilku zasadniczych celów. Pierwszy to wielopłaszczyznowy rozwój - zarówno ruchowy, jak i społeczny, a także emocjonalny. Orłowski plac zabaw stanie się miejscem spotkań dzieci i młodzieży z całej dzielnicy. Integracją z osobami dysfunkcjami ruchowymi i intelektualnymi - wymieniają autorki projektu.

Szkoła Podstawowa nr 8 położona jest w pobliżu malowniczego mola w Orłowie. Placówka od zawsze stawia na sport i rozwój ruchowy młodzieży.

- Na jej terenie znajduje się już wybudowane w 2014 roku przez Gdyńskie Centrum Sportu boisko do gry w koszykówkę, a także powstałe cztery lata później boisko o sztucznej nawierzchni do piłki nożnej - przypomina Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Nowy plac zabaw będzie stanowił znakomite uzupełnienie istniejącej infrastruktury sportowej. Zajmie on 500 m2 powierzchni, na której znajdą się nowoczesne urządzenia. Nie zabraknie wielofunkcyjnego urządzenia z linami i zjeżdżalnią poręczową, hamaku czy wieloosobowej huśtawki. Znajdą się również obiekty małej architektury, jak ławki, kosze i płaszczyznowe tory do gry i zabawy.