Oddaj stary rower i odbierz voucher na nowy

Projekty

Zgodnie z łacińskim powiedzeniem „w zdrowym ciele zdrowy duch” wraz z nastaniem wiosennych temperatur Gdyńskie Centrum Sportu ze swoimi partnerami wyjechało naprzeciw mieszkańcom naszego miasta organizując prozdrowotne akcje na dwóch kółkach. Takimi projektami są: Do Pracy Jadę Rowerem, Rowerowy Maj oraz Rowerowa Stolica Polski. Ich wspólnym mianownikiem jest popularyzacja roweru jako środka transportu do szkoły czy pracy, promocja aktywnego trybu życia oraz wyrobienie zdrowych nawyków.

Firma Decathlon, która jest partnerem Rowerowego Maja oraz Rowerowej Stolicy Polski, z rozpoczęciem sezonu na dwóch kółkach, przygotowała specjalną akcję pod nazwą Buy Back. Jej celem jest odkupienie używanego i sprawnego roweru i wymienienie go na voucher zakupowy do wykorzystania na dowolne zakupy w sklepie Decathlon. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego partnera, z której można skorzystać w sklepach Decathlon zlokalizowanych w Trójmieście.

Buy Back – o co właściwie chodzi?

Wymiana sprzętu sportowego to wcale nie tak rzadkie działanie. Rower, hulajnoga, narty, w przypadku dzieci konieczność zakupu większego modelu jest oczywista, ale i dorośli czasem lubią coś zmienić. Wraz z rozwojem swoich umiejętności decydują się na zakup lepszego, bardziej profesjonalnego sprzętu. Pojawia się pytanie – co zrobić ze starym? Teraz już nie musisz się zastanawiać, bo właśnie dla osób, takich jak Ty stworzyliśmy usługę Buy Back. Najprościej mówiąc? Odkupimy Twój stary sprzęt, abyś mógł skupić się na zakupie nowego. Pamiętaj jednak, że sprzęt musi być sprawny i w dobrym stanie.

Jak to działa?

2ND Life, czyli drugie życie dla Twojego sprzętu to sposób, aby wygodnie i szybko zrobić miejsce na Twój nowy rower, narty czy inne sprzęty sportowe. Zastanawiasz się, jak to działa? Wystarczą cztery kroki, aby zrealizować usługę i wymienić swój stary sprzęt na voucher zakupowy do wykorzystania na dowolne zakupy w sklepie Decathlon.

Pierwszym krokiem, choć nieobowiązkowym, jest złożenie oferty. Na stronie internetowej wystarczy skorzystać z możliwości „Sprzedaj produkt”, a wygodny konfigurator poprowadzi Cię przez kolejne etapy. Dla ułatwienia na początku zostaniesz poproszony o wpisanie swojego kodu pocztowego, informacja ta pozwoli nam określić sklepy znajdujące się najbliżej Ciebie. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ mimo że usługa Buy Back dostępna jest w placówkach w całej Polsce, to oferta wybranych sklepów może różnić się od siebie. Na podstawie lokalizacji pokażemy Ci kategorie produktów, jakie skupowane są przez sklep w Twojej okolicy. W zależności od pory roku rodzaj interesujących nas produktów zmienia się. Zimą dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. narty, deski snowboardowe czy inny sprzęt do uprawiania typowo zimowych dyscyplin, obecnie największym zainteresowaniem naszych klientów cieszą się różnego rodzaju rowery. Obecnie skupujemy rowery:

  • trekkingowe,
  • szosowe,
  • górskie MTB,
  • miejskie,
  • BMX,
  • dziecięce.

Kolejne kroki postępowania mogą różnić się, w zależności od dokonanego przez Ciebie wyboru. Cały proces jest bardzo intuicyjny, ze względu na wygodny i szczegółowy symulator odkupu. W większości przypadków zostaniesz poproszony o wskazanie roku, w którym zakupiłeś swój sprzęt sportowy, a także cenę nowego produktu (wskaż kwotę, jaką zapłaciłeś). Koniecznie musisz określić również stan sprzętu, który chcesz odsprzedać. Pamiętaj, że wszystko musi być sprawne.

Na podstawie wprowadzonych przez Ciebie danych przygotujemy szacunkową ofertę dla Twojego sprzętu. Przygotowana wycena jest orientacyjna, aby ustalić finalną kwotę konieczna będzie wizyta w sklepie, gdzie nasi pracownicy przeprowadzą przegląd i zaproponują ostateczną kwotę odkupu. Nasz symulator pokaże również sklepy znajdujące się w Twojej okolicy, w których możesz dokończyć swoją transakcję.

Zanim udasz się do sklepu poprosimy Cię o szczegółowe opisanie Twojego roweru. Wśród informacji, takich jak: nazwa, marka, kolor, rok zakupu, stan, a także poza ceną, jaką zapłaciłeś, również kwotę, za jaką chciałbyś nam sprzedać swój produkt. Jeśli posiadasz dodatkowe uwagi lub informacje – wpisz je w formularzu oraz dodaj zdjęcia.

Gdy wstępna wycena zaprezentowana w symulatorze odpowiada Ci, zapisz się na wizytę w sklepie, gdzie sprzęt zostanie sprawdzony przez naszego pracownika, a transakcja zostanie sfinalizowana. Cena, jaką zaproponuje nasz konsultant może różnić się od kwoty wskazanej przez symulator, ponieważ pracownik sklepu przeprowadza kontrolę sprawności i na tej podstawie określa ostateczną kwotę odkupu. Jeśli ją akceptujesz - przekażemy Ci bon o ustalonej wartości, do wykorzystania na zakupy w sklepach Decathlon.

Skorzystanie z internetowego formularza to duża wygoda i ułatwienie, dzięki niemu możesz poznać wstępną wycenę Twojego roweru. Jednak pamiętaj, że nie jest to obowiązkowe. Sprzęt możesz przynieść bezpośrednio do sklepu, jednak najpierw sprawdź czy wybrana przez Ciebie placówka oferuje możliwość zakupu.

Jaki sprzęt skupujemy?

Z oferty Buy back skorzystać mogą wszyscy, którzy chcą podarować swojemu sprzętowi drugie życie. Podstawowym warunkiem odkupu jest jednak to, że Twój sprzęt musi być sprawny oraz w dobrej formie. Dodatkowo, na obecną chwilę skupujemy sprzęt, którego wartość nie przekracza 1000 zł.

Rodzaj sprzętu, jaki kupujemy zależy od sezonu. Dlatego też najlepiej skorzystać z przygotowanego na stronie internetowej symulatora, który pokaże Ci interesujące nas w danym momencie kategorie produktów.

Dlaczego warto korzystać z usługi buy back w Trójmieście?

Korzystanie z usługi Buy back niesie ze sobą szereg korzyści. Dzięki nam możesz szybko i sprawnie „wymienić” swój stary sprzęt sportowy na voucher, do zrealizowania w sieci sklepów Decathlon na terenie całej Polski oraz w sklepie internetowym.

Rozwiązanie, jakie oferujemy to dla Ciebie wygoda oraz oszczędność czasu, ponieważ nie musisz samodzielnie szukać nowego nabywcy. Dodatkowo Twój sprzęt oceniany jest przez naszych doradców, którzy dokonują rzetelnej wyceny na podstawie rzeczywistego stanu technicznego sprzętu i na tej podstawie oferują Ci najwyższą możliwą cenę odkupu.

Buy Back dla szukających sprzętu

Z oferty Buy Back skorzystać możesz również wtedy, gdy planujesz zakup sprzętu. Jeśli chcesz kupić używany rower i zależy Ci na bezpieczeństwie transakcji, to nasza oferta jest właśnie dla Ciebie. Zajmujemy się wyłącznie skupem rowerów, które są całkowicie sprawne. Przed dokonaniem transakcji nasi specjaliści dokonują dokładnej oceny sprzętu, dzięki temu Ty zyskujesz pewność, że wszystkie znajdujące się w ofercie Buy Back modele to sprawne jednoślady, które z całą pewnością posłużą Ci przez dłuższy czas. Szczególnie, że do sprzedaży kierujemy wyłącznie sprzęt po wykonanym serwisie. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, abyś na swoim nowym sprzęcie wyruszył w drogę od razu po zakupie.

Zastanawiasz się czy lepiej jest zamówić na własną rękę czy skorzystać z oferty Decathlon? Decyzja powinna być łatwa. Podczas samodzielnych poszukiwań oczywiście trafić możesz na wyjątkowe perełki, jednak nie zawsze można mieć takie szczęście. Kupując produkty z “drugiej ręki” bardzo łatwo trafić na nieuczciwych sprzedawców, a decydując się na używany rower w Decathlon masz pewność, że został on sprawdzony i oceniony przez specjalistów. Dzięki temu wiesz, że otrzymujesz dobrej jakości rower, bez ryzyka. Drugą kwestią jest czas. Żeby faktycznie trafić na wyjątkową okazję poszukując samodzielnie trzeba spędzić przy komputerze lub innym urządzeniu sporo czasu, aby na bieżąco przeglądać oferty, monitorować, jakie nowe ogłoszenia pojawiają się, zanim oferowany na nich sprzęt znajdzie nowego właściciela.

Mimo że w ofercie 2ND Life dostępne są rowery używane, to kupujesz sprzęt na takich samych zasadach, jak nowy. Każdy zakupiony przez Ciebie sprzęt możesz wymienić lub zwrócić w terminie do 30 dni od daty zakupu.

Organizatorem akcji Buy Back jest firma Decathlon.

ROWEROWY MAJ

DO PRACY JADĘ ROWEREM

PUCHAR ROWEROWEJ STOLICY POLSKI