Odszedł Jerzy Jałoszewski

Aktualności

Tworzył sportowe i żeglarskie życie Gdyni. Przez wiele lat organizował międzynarodowe i lokalne zawody w naszym mieście. Działał w Pomorskim Związku Żeglarskim. Był m.in. koordynatorem Żeglarskiej Parady Świętojańskiej organizowanej z okazji Święta Morza. Przez 14 lat pełnił również funkcję dyrektora Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zmarł Jerzy Jałoszewski. Miał 63 lata.

Jerzy Jałoszewski prowadzący motorówkę

Jerzy Jałoszewski ukończył Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Był człowiekiem pełnym entuzjazmu, całą duszą oddanym żeglarstwu i sprawom gdyńskiego sportu.

Od 1997 do 2011 roku pełnił funkcję dyrektora Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (obecne Gdyńskie Centrum Sportu). Tworzył tę miejską jednostkę od podstaw. Realizował lub współrealizował inwestycje, takie jak stadion rugby, stadion piłkarski, rozbudowa przystani jachtowej, budowa pełnowymiarowej, podgrzewanej murawy piłkarskiej czy ośrodek hipoterapii. Zarządzał wszystkimi obiektami sportowymi miasta. Przez wiele lat organizował także międzynarodowe i lokalne imprezy masowe o charakterze sportowym, m.in. maratony i półmaratony biegowe, Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie, zlot największych żaglowców świata „The Tall Ships Races” oraz zawody motorowodne.

Od 2014 roku był członkiem zarządu w Przedsiębiorstwie Turystycznym „Roma”. Zarządzał ośrodkiem wypoczynkowym. Rozbudował też bazę sportowo-rekreacyjną, a także przygotowywał kampanie marketingowe. 

Jerzy Jałoszewski // fot. Tadeusz Lademann
Jerzy Jałoszewski // fot. Tadeusz Lademann

Od października 2017 roku działał w Pomorskim Związku Żeglarskim. Zajmował się tam przygotowywaniem różnego rodzaju sportowych projektów oraz organizacją imprez żeglarskich. Był m.in. koordynatorem Żeglarskiej Parady Świętojańskiej, która odbywa się w naszym mieście w ramach Święta Morza. To wydarzenie było jego oczkiem w głowie, a dla mieszkańców i turystów stanowiło okazję do podziwiana dziesiątek jachtów i żaglowców w pełnej krasie podczas ich rejsu z Gdyni do Gdańska.

W 2020 roku Jerzy Jałoszewski został managerem Mariny Yacht Parku.

Jerzy Jałoszewski zmarł 16 stycznia. Miał 63 lata.