Oferta darmowych zajęć dla mieszańców Gdyni rośnie z dnia na dzień

Aktualności Projekty

Oferta zajęć sportowo-rekreacyjnych skierowana do mieszkańców rozrasta się z dnia na dzień. Kolejne zajęcia skierowane do miłośników aktywności fizycznej na gdyńskich dzielnicach wyrastają niczym grzyby po deszczu.

Z nowych projektów, które zostały uruchomione w ramach Budżetu Obywatelskiego dla naszych mieszkańców, przygotowaliśmy bezpłatne zajęcia taneczne, pilatesu oraz bardzo popularne w ubiegłych latach ćwiczenia „Zdrowy kręgosłup” – zaznacza Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Zajęcia taneczne odbywają się w poniedziałki i czwartki o godzinie 19:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ulicy Wiczlińskiej 93. Pilates odbywać się będzie w poniedziałki i czwartki o godzinie 18:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ulicy Wiczlińskiej 93, a „Zdrowy kręgosłup”, z podziałem na grupy, w poniedziałki i środy o godzinach 15.30, dla 1. Grupy oraz 16:30, dla 2. Grupy. Zajęcia będą miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 52 przy ulicy Okrzei 6.

Dla miłośników chodzenia z kijkami przygotowaliśmy, jak zawsze, zajęcia Nordic Walking, które odbywają się w wielu gdyńskich dzielnicach.

  • na Karwinach, w każdy poniedziałek o godz. 18.00. Start przy bloku nr 21 przy ul. Zofii Nałkowskiej.
  • na Małym Kacku, w każdy czwartek o godz. 18.00. Start przy ul. Strzelców 28 (Dom Marzeń).

Parkourowcy i Freerunnerzy będą mogli spróbować swoich sił w piątki o godzinie 17:00 na Placu Sportów Miejskich w Gdyni przy ulicy gen. Orlicz Dreszera na Leszczynkach oraz we wtorki o godz. 17:00 na Skwerku Księdza Mowińskiego przy ul. Wielkokackiej na Witominie – wspomina Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu, i dodaje – cieszymy się, że tak atrakcyjne i nowatorskie dyscypliny, jak właśnie Parkour czy Freerun na stałe zagościły w naszym kalendarzu imprez.

Zapraszamy do śledzenia kalendarza na naszej stronie, a także tego w naszych mediów społecznościowych, gdzie na bieżąco uaktualniamy informację o nowych zajęciach oraz informujemy o ewentualnych zmianach w terminach czy godzinach rozpoczęcia zajęć.

Zajęcia Parkour są finansowane przez Radę Dzielnicy Gdynia Leszczynki, natomiast zajęcia taneczne, Pilates, "Zdrowy kręgosłup" oraz Nordic Walking są projektami Budżetu Obywatelskiego.

Pełną ofertę bezpłątnych zajęć sportowo-rekreacyjnych w gdyńskich dzielnicach znaleźć mozna w zakładce "DZIELNICE" oraz w naszym KALENDARZU.

DZIELNICE

KALENDARZ