Pierwsze urodziny Flauty Gdynia

Aktualności FOTO

Kiedy to zleciało?! Stowarzyszenie Flauta Gdynia, które niedawno wkroczyło na sportową mapę Trójmiasta obchodzi pierwsze urodziny. Z tej okazji działacze, trenerzy, zawodniczki oraz przedstawiciele władz miasta spotkali się w Muzeum Marynarki Wojennej, aby podsumować minione 365 dni. Rok dotychczasowej pracy Flauty zaowocował zbudowaniem dwóch sekcji żeńskich: piłki nożnej oraz siatkówki. Swoją sportową pasję dzięki Flaucie realizuje blisko 80 dziewcząt i kobiet. 

Spotkanie plenarne otworzył wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk.

- Serdecznie gratuluję władzom klubu, kadrze trenerskiej oraz wszystkim rodzicom i młodym piłkarkom i siatkarkom. To zasługa was wszystkich, że właśnie świętujemy rok obfity w fantastyczne działania i sukcesy. Miasto Gdynia z dumą wspiera Flautę i jestem przekonany, że za 12 miesięcy spotkamy się w jeszcze większym gronie i celebrować będziemy kolejny znakomity rok funkcjonowania klubu – powiedział wiceprezydent.

Na "roczku" Flauty nie mogło zabraknąć wiceprezydenta Marka Łucyka

W minionym roku Flauta współorganizowała liczne festyny, wydarzenia edukacyjne czy integracyjne, a także akcje charytatywne - rodzice młodych piłkarek oraz sami trenerzy zebrali ponad 1000 złotych, przeznaczając je na zakup ośrodków ochrony osobistej dla personelu gdyńskich szpitali, zaś sekcja siatkarska Flauta Volley przekazała Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” ponad 60 kg żywności dla jej podopiecznych.

Gdyński klub w sezonie 2019/2020 wsparł promocję akcji „Chodźcie na plac Kaszubski”, uczestniczył w Paradzie Niepodległości oraz zorganizował zabawę choinkową dla dzieci z Gdyni i ich rodzin.

- Edukacja społeczna jest ważnym narzędziem w budowaniu świadomości obywatelskiej, identyfikacji ze środowiskiem, w którym żyjemy i które rozwijamy, stąd też nie wychowujemy naszych sportsmenek tylko dla samego sportu, ale dla zaopatrzenia ich w ponadczasowe wartości - zauważa Tomasz Bobryk, prezes Flauty Gdynia. I dodaje: - Ponadto nasze dwie sekcje sportowe świadomie dedykujemy tylko dziewczynkom, bowiem oferta podjęcia treningów w dyscyplinach drużynowych przez najmłodsze pokolenie dziewcząt, w wielu regionach Polski jest uboższa niż dla chłopców i chcielibyśmy ten deficyt skutecznie w Gdyni równoważyć - dodaje. 

Podczas spotkania nie zabrakło multimedialnych podsumowań, które dostarczyły wielu wzruszeń. Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na rodzinne aktywności rekreacyjne na miejskiej plaży, dyplomy i upominki dla wszystkich zawodniczek i trenerów a także słodkie poczęstunki.

Flauta Gdynia to wielka sportowa rodzina.

Warto zaznaczyć, że Flauta Gdynia nie prowadzi działalności komercyjnej, dlatego wszystkie młode kandydatki, bez względu na poziom ich sportowego talentu, zachęcamy do podjęcia treningów. Jak to zrobić? Wystarczy zadzwonić pod numer 797 566 559 lub wysłać wiadomosć na adres: biuro@flauta.eu.

Zajęcia piłki nożnej dla dziewcząt w wieku od 6 do 11 lat organizaowane są w Chwarznie-Wiczlinie, Wielkim Kacku, Karwinach oraz Chyloni, a także podczas lipcowych, multidyscyplinarnych "Półkoloni na Flaucie". Z kolei ich starsze koleżanki (15-19 lat) zapraszamy do hali sportowej XIV LO w Chyloni, gdzie odbywają się treningi siatkarskie.

Kadra trenerska Flauty Gdynia oraz przyjaciele klubu.