Pływacy Delfina Gdynia triumfują w Polsce i Europie

Aktualności

Błażej Dworakowski i jego koledzy z gdyńskiego klubu Delfin zdobyli medale i poprawili rekordy podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Wilnie oraz Mistrzostw Polski Juniorów w Olsztynie. Sukcesy zawodników, takich jak Ignacy Ołownia, Olivier Hubiński, Lidia Tomczuk i Lena Olender, potwierdzają wysoką formę zawodników klubu.

• Kolejne sukcesy pływaków Delfina Gdynia
  • Nowe rekordy gdyńskich pływaków

– Sezon mistrzowski letni, w którym imprezy odbywają się na pływalni o wymiarach olimpijskich 50 m, uważam za udany. Cieszy fakt, że od 2008 roku nasi pływacy corocznie stają na podium Mistrzostw Polski oraz kwalifikują się do reprezentacji Polski, osiągając tam znaczące sukcesy – mówi trener główny kadry narodowej juniorów oraz KS Delfin Gdynia Przemysław Czoków.

Radość trenera jest uzasadniona. Błażej Dworakowski i jego koledzy ze sztafety 4x100 m stylem zmiennym poprawili rekord Polski juniorów 17-letnich podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Wilnie. Dzięki osiągniętemu wynikowi awansowali do finału, gdzie reprezentacja Polski zajęła 6. miejsce.

W indywidualnym starcie Błażej Dworakowski zajął 12. miejsce w swojej koronnej konkurencji 200 m stylem motylkowym, bijąc przy tym rekordy województwa pomorskiego juniorów 17 i 18-letnich.

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów 17 i 18-letnich w Olsztynie, Dworakowski zdobył srebrny medal na dystansie 100 m stylem motylkowym oraz brązowy na 200 m stylem motylkowym, ustanawiając przy tym rekord województwa pomorskiego. W finałach A Mistrzostw Polski wyróżnili się również inni zawodnicy Delfina:

• Ignacy Ołownia – 5. miejsce na 200 i 400 m stylem zmiennym, 10. miejsce na 200 m stylem motylkowym.
  • Olivier Hubiński – 10. miejsce na 50 m stylem grzbietowym.
  • Błażej Dworakowski, Ignacy Ołownia, Olivier Hubiński, Mateusz Majcherowicz (sztafety chłopców 4x100 m stylem zmiennym i 4x200 m stylem dowolnym w składzie) – 7. miejsce.
  • Lidia Tomczuk – 10. miejsce na 50 i 200 m stylem grzbietowym (MP 14 lat).
  • Lena Olender – 5. miejsce na 50 m stylem klasycznym, 8. miejsce na 100 m stylem dowolnym, 10. miejsce na 100 m stylem klasycznym (MP 16 lat/OOM).