Pobiegnij po górach w Gdyni

Aktualności

Ruszyły zapisy na Grand Prix w biegach górskich 2022 w Gdyni. Przed zawodnikami zmagania na dystansie 5,5 i 11 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Zawody rozegrane zostaną podczas czterech edycji, od marca do czerwca br. na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Grand Prix w biegach górskich to dobrze znane wydarzenie sportowe na mapie Gdyni, wymagająca trasa, świetna atmosfera i rywalizacja sportowa to mieszanka, którą amatorzy sportu lubią i cenią sobie najbardziej. Życzę wszystkim udanych startów i satysfakcji z wyników – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Grand Prix w biegach górskich Gdynia organizowane jest od 2014 roku i jest to ósma odsłona cyklu. W tym roku organizatorzy powracają do formuły czterech biegów górskich, które odbędą się 19 marca, 9 kwietnia, 7 maja i 4 czerwca. Miłośnicy biegania podczas zawodów zmierzą się na dwóch dystansach: 5,5 km /1 pętla / oraz 11 km / 2 pętle/, z przewyższeniami od 200 do 400 metrów, w zależności od wybranego dystansu, na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W ramach wydarzenia odbędą się także biegi dla dzieci i młodzieży o Puchar Pustka i Cisa. Celem imprezy jest rozpowszechnianie biegania, jako najprostszej formy ruchu oraz sposobu na aktywny wypoczynek, ponadto to świetna okazja do integracji zawodników i sportowej rywalizacji, a także popularyzacja sportowej strony miasta oraz leśnych terenów Gdyni.

Fot.: Grand Prix w biegach górskich Gdynia

Startujemy z tegoroczną odsłoną Grand Prix w biegach górskich w Gdyni, mam nadzieję, że uda nam się zrealizować wszystkie cztery edycje zawodów. Jak co roku na biegaczy czeka wymagająca trasa, mnóstwo endorfin i niezapomniane tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – mówi Jacek Kowalczyk, organizator ze Stowarzyszenia Aktywni. – Podobnie jak w poprzednich latach na biegi zapraszamy także dzieci i młodzież, które wystartują w 5 kategoriach wiekowych na dystansach od 500 do 1500 metrów, może to być piękny początek przygody ze sportem – podkreśla Kowalczyk.

Zawody odbędą się w stylu anglosaskim tzn. na trasie znajdują się podbiegi i zbiegi, a start i meta usytuowane są w tym samym miejscu przy Szkole Podstawowej nr 16 im. Orła Białego na Pustkach Cisowskich – Demptowie w Gdyni. Limit uczestników to 250 osób na głównych dystansach. Na mecie na zawodników czekały będą medale i nagrody dla trzech najlepszych kobiet i mężczyzn, a po całym cyklu Grand Prix nagradzane będą 3 miejsca w klasyfikacji OPEN kobiet i mężczyzn i w kategoriach wiekowych. Za udział w Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2022 prowadzona jest również klasyfikacja generalna, do której wlicza się 3 z 4 najlepszych startów, a na zakończenie całego cyklu uczestnik, który ukończy wszystkie cztery edycje otrzyma imienny Certyfikat Górala.

Fot.: Grand Prix w biegach górskich Gdynia

Ledwo opadły emocje po jesiennej edycji biegów po naszej dzielnicy, a już teraz startujemy z kolejnymi zmaganiami sportowymi. Z roku na rok Grand Prix w biegach górskich przyciąga mnóstwo zawodników, od najmłodszych do najstarszych, zwabia ich trudna trasa, ale także wspaniała atmosfera tego wydarzenia, cieszę się że jako Rada Dzielnicy wspieramy je i możemy być jego częścią – mówi Emilia Rogała, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Pustki Cisowskie - Demptowo

Grand Prix w biegach górskich w Gdyni organizowane jest przez Stowarzyszenie Aktywni przy wsparciu Rady Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo oraz partnerów zawodów. Zgłoszenia zawodników na biegi główne odbywają się online, ale w miarę wolnych miejsc przewidziana została także możliwość zapisania się na biegi w dniu wydarzenia w biurze zawodów, gdzie prowadzone będą także zapisy w rywalizacji dzieci i młodzieży, szczegóły i zapisy na www.biegigorskiegdynia.pl oraz na stronie na Facebooku organizatora.