Polacy z pierwszym zwycięstwem na EuroBaskecie #wGdyni

Aktualności

Polska reprezentacja wygrała z Grecją 75:68 w ekscytującym i pełnym napięcia meczu EuroBasketu do lat 20 w niedzielnym spotkaniu EuroBasketu do lat 20, który odbywa się w Gdyni w dniach 13-21 lipca. Kolejny mecz w Polsat Plus Arenie Gdynia już dziś – Polacy o 18 zagrają z Serbią.

Polska z pierwszym triumfem

Reprezentacja Polski odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju EuroBasketu do lat 20, pokonując Grecję 75:68 w emocjonującym spotkaniu, które odbyło się w niedzielę w Polsat Plus Arenie w Gdyni. To ważna wygrana dla Polaków, zwłaszcza po sobotniej porażce z Francją. W poniedziałek o godzinie 18:00 Polacy zmierzą się z Serbią.

Polska zaczęła mecz od niekorzystnego wyniku, przegrywając na początku 11:4. Grecy, podbudowani wcześniejszą wygraną z Serbią, wykorzystywali dynamiczne wejścia pod kosz i wymuszanie fauli. Jednak Polacy stopniowo odrabiali straty dzięki aktywnej rotacji zawodników i agresywnej obronie. W drugiej kwarcie, po serii 10 punktów z rzędu, podopieczni Arkadiusza Miłoszewskiego objęli prowadzenie 36:34.

Mimo ponownego kryzysu w trzeciej kwarcie, gdzie Polacy przegrywali 45:36, udało się im zmniejszyć stratę i ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Kluczowe okazały się akcje Jakuba Andrzejewskiego oraz Jakuba Szumerta, którzy nie tylko zdobywali punkty, ale również pobudzali do gry całą drużynę. Andrzejewski zakończył mecz z 23 punktami, a Szumert dołożył 16.

Polska – Grecja 75:68 (14:20, 22:14, 17:25, 22:9)

Kolejne spotkanie biało-czerwonych: 15 lipca, godz. 18:00: Polska – Serbia

zawodnik Polski z podniesionymi rękoma w geście triumfu

Drugi Dzień EuroBasketu U20

Drugi dzień rywalizacji w Mistrzostwach Europy U20 w Gdyni przyniósł interesujące wyniki.

W grupie A, gdzie gra Polska, wszystkie zespoły mają bilans 1-1. Grecja zmierzy się w poniedziałek z Francją, a Polacy podejmą Serbię o godzinie 18:00, co będzie kolejnym ważnym sprawdzianem dla polskiej drużyny.

Hiszpania, Izrael i Słowenia to drużyny, które po dwóch dniach zmagań nie zaznały jeszcze porażki.

Hiszpanie odnieśli dwie pewne wygrane, najpierw pokonując Macedonię Północną 93:38, a następnie Belgię 81:45. Słoweńcy z kolei po zaciętym meczu grupy D, zwyciężyli Litwę 69:62, zdobywając przewagę 41:25 w drugiej połowie. Izrael zakończył niedzielne mecze wygraną nad Włochami, dominując w każdej kwarcie spotkania.