Port Gdynia mecenasem Aktywnej Plaży

Aktualności

Tylko do piątku trwają zapisy do siatkarskiego turnieju na gdyńskiej plaży! Do rodziny zawodów dołączył właśnie nowy gracz – partnerem tytularnym wydarzenia będzie Port Gdynia. Aktywna Plaża z Portem Gdynia 2024 odbędzie się dniach 19-21 lipca.

  • Port Gdynia sponsorem tytularnym Aktywnej Plaży 2024
  • Rejestracja do zawodów trwa do piątku 12 lipca
  • W turnieju udział wezmą zawodnicy U13, U15 i open

W drużynie siła

Siatkówka plażowa to siła duetu. Do organizującego zawody Gdyńskiego Centrum Sportu dołączył właśnie silny partner, znany ze swojego zaangażowania w imprezy sportowe. Jako, że Gdynia to miasto z morza, a turniej odbywa się na plaży w Śródmieściu, gdzie doskonale widać wpływające i wypływające statki, to trudno wyobrazić sobie bardziej charakterystycznego partnera, niż gdyński Port.

– Zarząd gdyńskiego portu od lat prowadzi politykę Społecznej Odpowiedzialności Biznesu nakierowaną na budowanie pozytywnych relacji z mieszkańcami miasta i regionu. Ważnym jej elementem są działania podejmowane w obszarze sponsoringu. Istotną dziedziną naszej aktywności są imprezy sportowe. Krzewienie ducha sportu wśród najmłodszych, rozwijanie sportowych pasji wśród ich starszych kolegów – to inwestowanie w rozwój talentów oraz zdrowie młodych pokoleń – mówi Katarzyna Gruszeckiej-Spychała, Wiceprezeska Zarządu Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. 

– Cieszymy się z roli sponsora tytularnego turnieju siatkówki plażowej w ramach czwartej edycji turnieju Aktywna Plaża, organizowanego przez Gdyńskie Centrum Sportu. To nie tylko doskonała szansa na budowanie wizerunku Portu, tak silnie związanego z miastem, ale przede wszystkim świadomość uczestniczenia w niezwykle atrakcyjnym wydarzeniu w samym sercu Gdyni i wspierania zawodników i widzów. Uczestnikom życzymy powodzenia a mieszkańcom i gościom Gdyni wielu  emocji i wrażeń z kibicowania – dodaje.

zawodnicy w trackie gry(fot. Jan Rusek)

Port Gdynia jest nowoczesnym portem uniwersalnym, specjalizującym się w obsłudze ładunków drobnicowych, w tym głównie zjednostkowanych, przewożonych w kontenerach i w systemie ro-ro, w oparciu o rozwiniętą sieć połączeń multimodalnych z zapleczem, regularne linie żeglugowe bliskiego zasięgu oraz połączenia promowe.

– Jest nam niezwykle miło, że do sportowej rodziny dołącza nowy gracz, który pełni istotną rolę w rozwoju Gdyni. Współpraca z Portem to naprawdę duże wzmocnienie naszego zespołu. W letnim sercu miasta – na plaży w Śródmieściu – czekają nas wielkie, sportowe emocje. To bez wątpienia będzie fantastyczny turniej, na który już dziś zapraszamy zarówno mieszkańców, jak i naszych gości – komentuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

plaża z lotu ptaka

Top lub koszulka w pakiecie dla każdego. Rejestracja tylko do piątku

Turniej obejmie zawodniczki i zawodników w kategoriach open oraz U13 i U15. Najmłodsi będą rywalizować w piątek, natomiast kategoria open odbędzie się w sobotę i niedzielę. Na liście startowej znajduje się już kilkadziesiąt drużyn. Każdy uczestnik otrzyma w pakiecie startowym siatkarski top lub koszulkę z grafiką turnieju.

Aby wziąć udział, należy zarejestrować drużynę przez Profil Zawodnika na stronie www.gdyniasport.pl i do 12 lipca uiścić opłatę startową: 80 zł dla kategorii open lub 40 zł dla kategorii U13 i U15. Rejestracja odbywa się wyłącznie online, co oznacza, że w dniu zawodów nie będzie możliwości dołączenia do turnieju.

zawodnicy zbijający piatkę na plaży

(fot. Jan Rusek)

Wysoki poziom, doskonała zabawa i atrakcyjne nagrody

Aktywna Plaża z Portem Gdynia to zawody dla każdego, kto kocha siatkówkę. Jest to bowiem doskonała okazja do świetnej zabawy. Gdyńska plaża, z piękną pogodą i wyjątkowym klimatem, tworzy idealne tło do sportowej rywalizacji. To frajda z gry, możliwość poznania nowych ludzi i przeżywania niezapomnianych chwil. Atmosfera turnieju sprawia, że każdy uczestnik, niezależnie od wyniku, wyjeżdża z Gdyni z uśmiechem na twarzy i mnóstwem pozytywnych wspomnień.

Przypomnijmy, że na gdyńskiej plaży w poprzednich edycjach mogliśmy podziwiać grę wielu osób doskonale znanych w świecie siatkówki. Wśród nich m.in. była olimpijka z Rio Monika Brzostek, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Agnieszka Wołoszyn, zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski, dwukrotny Mistrz Polski Przemysław Stępień oraz Piotr Ilewicz, uczestnik rozgrywek FIVB World Tour.

Najlepsi zawodnicy otrzymają nie tylko pamiątkowe puchary i medale, ale również atrakcyjne nagrody. Pula nagród finansowych wynosi 15 000 zł. Zwycięskie drużyny zdobędą po 2 500 zł, a nagrody finansowe zostaną przyznane pierwszym ośmiu zespołom w kategorii open kobiet i mężczyzn. Dodatkowo, na uczestników czekają nagrody ufundowane przez partnerów imprezy.

WIĘCEJ O IMPREZIE

ZAPISY