Poznajmy Gdyński Klub Hokejowy

Aktualności

Początki GKH Gdynia sięgają  23 grudnia 2001 roku, kiedy powstało odkryte lodowisko w Gdyni przy ulicy Bema. Wówczas zebrała się grupa pasjonatów, których połączyła miłość do hokeja i aktywnego spędzania czasu na otwartym powietrzu. Aktualnie klub zrzesza około 50 zawodników w wieku od 16 do 50+ lat.

Po rozpoczęciu regularnych treningów, założono drużynę oraz stowarzyszenie, którego celem było propagowanie sportu, w szczególności hokeja na lodzie, wśród młodzieży i osób dorosłych.

​fot. Maksym Fesenko

W swojej długiej i barwnej historii zawodnicy gdyńskiego klubu rywalizowali w wielu turniejach i meczach z drużynami z całej Polski oraz zagranicy. Potyczki na lodzie stoczono z ekipami z Irlandii, Niemiec czy Kanady. Hokeiści GKH regularnie uczestniczyli w Mistrzostwa Polskich Amatorów dywizji I oraz w Trójmiejskiej Lidze Hokejowej.

Warto wspomnieć, że jako jedyny klub w Trójmiejskiej Lidze Hokeja od 2019 roku, GKH Gdynia zgłasza do rozgrywek dwie drużyny GKH Gdynia A i GKH Gdynia B – informuje Grzegorz Głogowski, Prezes i zawodnik GKH Gdynia. – Nasz klub, jako jedyny w historii Trójmiejskiej Ligi Hokeja na lodzie, zdobył tytuły mistrzowskie grup A i B w jednym sezonie w roku 2022. W tym roku nie udało się w pełni powtórzyć tego osiągnięcia ale było blisko – dodaje.

​fot. Maksym Fesenko

Sezon zasadniczy 2023/2024 zawodnicy z Gdyni zakończyli na 4 miejscu w grupie A oraz 2 miejscu w grupie B. Na koniec rozgrywek zwyciężyli w finale grupy B, a w grupie A stanęli na drugim miejscu podium.

– Biorąc pod uwagę przebieg całego sezonu oraz problemy kadrowe spowodowane bardzo późnymi porami rozgrywania meczów ligowych (22:30) uważam, że sam występ w Finale grupy A możemy uznać za sukces. Z pokorą i radością przyjmujemy kolejne osiągnięcie dla klubu którym jest wicemistrzostwo grupy A. Bardzo cieszy również znaczny i widoczny progres w grze drużyny GKH Gdynia B. Cieszymy się, że nasza organizacja cały czas się rozwija. Oczywiście sezon jeszcze się nie skończył i aktualnie skupiamy się na jak najlepszym występie na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w tym roku w Bytomiu w dniach 4-7 kwietnia - Karol Przybyła Kapitan GKH Gdynia A

​fot. Maksym Fesenko

– GKH w grupie B ligi TLH drugi raz w historii zdobywa mistrzostwo po dwóch latach przerwy. Drużyna rozwija się. Dwa lata temu gdy zdobywaliśmy pierwsze mistrzostwo grupy B zawodnicy z grupy A wzmacniali naszą drużynę. W tym sezonie to zawodnicy grupy B wspierali skład drużyny A, co pokazuję że robimy progres sportowy i organizacyjny. Zagraliśmy w końcówce sezonu zasadniczego i fazie play off skoncentrowani z dużym zaangażowaniem i według założeń trenera, co okazało się kluczem do sukcesu – wspomina Jakub Krystecki Kapitan GKH B.

– Po bardzo ciężkim zasadniczym sezonie, szczególnie w grupie A, gdzie mieliśmy problemy z kontuzjami oraz skompletowaniem pełnego składu a także ze względu na późnonocne terminy treningów oraz meczów, z punktu widzenia klubu uważam wynik jaki osiągnęliśmy w lidze TLH za duży sukces. Bardzo mnie cieszy że kolejny rok z rzędu oraz jako jedyny w lidze TLH wystawiamy dwie drużyny do rozgrywek i zagraliśmy w finale grupy A i B. Udało się nam również uruchomić w tym sezonie we współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu zajęcia z doskonalenia jazdy na łyżwach oraz elementami mini hokeja na lodowisku w Gdyni. Przed nam Mistrzostwa Polski Amatorów w Hokeju na lodzie w Bytomiu gdzie będziemy walczyć o jak najlepszy wynik. – Podsumował Grzegorz Głogowski Prezes i zawodnik GKH Gdynia A i B.

fot. Maksym Fesenko

Do najważniejszych osiągnięć należy wymienić

  • 2 x Mistrzostwo Trójmiejskiej Ligi Hokeja (2022 r. i 2023 r.),
  • 1 x Brązowy medal Mistrzostw Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie (2022 r.),
  • 3 x Vice-Mistrzostwo Trójmiejskiej Ligi Hokeja (2007 r., 2013 r. i 2024 r.)
  • 3 x 4 miejsce Mistrzostw Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie (2013 r., 2014 r. i 2019 r)
  • 2 x Mistrzostwo Trójmiejskiej Ligi Hokeja gr B (2022 r. i 2024 r.)

W dniach 4-7 kwietnia zawodnicy GKH Gdynia wezmą udział w Mistrzostwach Dywizji I Polski Amatorów w Hokeju na lodzie w Bytomiu, gdzie będą walczyć wśród 16 najlepszych drużyn w kraju.

FAN PAGE GKH GDYNIA