Poznaliśmy dostawcę urządzeń sprawnościowych przy SP 26

Aktualności Inwestycje

Nowoczesne miejsce z urządzeniami do ćwiczeń dla dzieci? Już niedługo powstanie ono w gdyńskiej dzielnicy Działki Leśne. Spośród ośmiu ofert wyłoniono wykonawcę na na dostawę wraz z montażem sprzętu przy SP 26.

- Jestem przekonany, że to inwestycja, z której skorzystają nie tylko uczniowie – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. I dodaje: – Zapotrzebowanie na sport w Gdyni jest coraz większe i z ogromną radością wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom.

To właśnie na terenie Szkoły Podstawowej nr 26 w Gdyni powstanie miejsce aktywności fizycznej przystosowane do najmłodszych.

- Obecne czasy to postępująca cyfryzacja, w której czynny udział biorą nasze dzieci. Kultywowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych jest dla nas dlatego niezwykle ważne – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Nie zabraknie dlatego urządzeń, w których najmłodsi znajdą pociechę – dodaje.

W ramach inwestycji przewidziana jest bowiem dostawa i montaż zestawu sprawnościowego, linarium, drabinki poziomej, drążków do podciągania oraz sześcianu gimnastycznego.

- Pod urządzeniami sprawnościowymi zostanie wykonana nawierzchnia poliuretanowa – nadmienia dyrektor GCS. Jej powierzchnia ma wynieść 172,5 m2. Nie zabraknie również elementów małej architektury, takich jak ławki (cztery) czy kosz na śmieci. Dodatkowo, w ramach zadania, zamontowane zostaną piłkochwyty oddzielające boisko od terenu placu z urządzeniami sprawnościowymi.

Spośród ośmiu propozycji najwyżej oceniona została oferta konsorcjum firm: Biuro Regionalne JORDAN Jolanta Pędzisz i BMJ EQUIP Mariusz Śliwiński. Kwota inwestycji wyniesie 168.258,21 zł brutto. Zostanie ona zrealizowana w ramach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Autorem projektu jest Michał Rutkowski.