Raport ligowy: bilans zysków i strat na zero

Aktualności
W miniony weekend gdyńskie drużyny odniosły dwa zwycięstwa i dwie porażki

Dwie wygrane i tyle samo porażek odniosły gdyńskie zespoły w miniony weekend na ligowych arenach. Triumfowały koszykarki oraz szczypiornistki.

Weekend zdominowały wydarzenia koszykarskie - wszystkie trzy ekipy toczyły bój o ligowe punkty. Fantastyczną serię zwycięstw na krajowym podwórku kontynuują mistrzynie Polski, zawodniczki VBW Arki Gdynia, a trzecią wygraną w sezonie dołożyły właśnie szczypiornistki SPR-u Arki Gdynia.

GTK wciąż się uczy

Ligowe granie rozpoczęliśmy w sobotę w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu. Młode zawodniczki GTK Gdynia podejmowały utytułowaną Ślęzę Wrocław. Faworyt tego spotkania był tylko jeden i nie zawiódł. Przyjezdne od początku narzuciły własne warunki gry, którymi z kwarty na kwartę coraz mocniej tłamsiły gdynianki. Efekt? Wysoka wygrana wrocławianek 109:59.

Po raz 38.

Godzinę później na Śląsku wybrzmiał pierwszy gwizdek starcia Zagłębia z VBW Arką. Wydawało się, że 38. zwycięstwo z rzędu w lidze będzie formalnością, tymczasem na kolejny triumf gdynianki musiały bardzo mocno popracować. Do ostatniej kwarty żółto-niebieskie przystępowały z przewagą zaledwie czterech punktów. Ostatecznie niespodzianki nie było i faworytki wygrały 85:78.

Światełko w tunelu Asseco Arki

Wciąż w trudnym położeniu znajdują się z kolei koszykarze Asseco Arki Gdynia. Choć w Gliwicach odnieśli szóstą porażkę ligową z rzędu, to debiut trener Piotra Blechacza odbił się pozytywnym echem.

Przetrzebieny kontuzjami zespół stawił czoła ekipie GTK i jak równy z równym grał do samego końca. Świetny występ rozegrali weterani: Bartłomiej Wołoszyn (28 punktów), Filip Dylewicz (17 punktów) a także Adam Hrycaniuk (16 punktów, 12 zbiórek). Ostatecznie gdynianie przegrali 89:97, lecz po tym spotkaniu zauważyć można było wiele pozytywów.

SPR z trzecim zwycięstwem

Niedzielne południe umiliły zaś gdyńskie szczypiornistki. Podopieczne Kamila Ringwelskiego znakomicie spisały się w Kwidzynie, gdzie pokonały miejscowy MTS. Świetne zawody rozegrała Matylda Mielewczyk, która rzuciła 8 bramek. To pozwoliło triumfować w rozmiarach 260.

Gdynianki po siedmiu seriach gier mają w dorobku trzy wygrane. Obecnie plasują się na 6. miejscu w I ligi piłkarek ręcznych.