Raport ligowy: sobota pełna odmiennych emocji

Aktualności WIDEO
Amalia Rembiszewska zdobyła 28 punktów dla gdynianek w 28. wygranym meczu ligowym z rzędu (fot. VBW Arka Gdynia)

Aż sześć meczów w miniony weekend na ligowych arenach rozegrały gdyńskie zespoły. Zanotowaliśmy trzy wygrane, remis i dwie porażki.

Rzeczony ligowy weekend ograniczył się tak naprawdę tylko do soboty. Przez blisko 10 godzin mogliśmy emocjonować się kolejnymi spotkaniami gdyńskich drużyn.

Udany listopad Arki

W samo południe na Podkarpaciu na boisko wybiegli piłkarzy Resovii i Arki Gdynia. Podopieczni Ireneusza Mamrota mieli za sobą udane spotkania listopadowe. W czterech grach trzy razy wygrywali, przegrywając jedyne spotkanie na własnym stadionie (z GKS-em Bełchatów 1:2). By myśleć o podłączeniu się do czołówki, starcie w Rzeszowie należało wygrać.

Gdynianie od początku przeważali. Prowadzili grę, lecz konkretów brakowało. Udało się tuż przed przerwą, gdy do bezpańskiej piłki przed polem karnym dopadł Adam Deja. Przymierzył i kropnął z pierwszej piłki nie do obrony. To nie pierwszy tego typu gol Dei w barwach Arki.

Tak jak z przytupem pierwszą połowę żółto-niebiescy zakończyli, tak z wysokiego C drugą rozpoczęli. Nieco ponad minutę po wznowieniu gry arbiter podyktował dla gości rzut karny. "Jedenastkę" pewnie egzekwował Juliusz Letniowski. To był jego 9. gol w 13. meczu ligowym. Gospodarze byli w stanie odpowiedzieć golem jedynie kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem, co nie miało wpływu na rezultat końcowy.

Szczypiornistki z drugą wygraną

Coraz lepiej na zalepczu PGNiG Superligi Kobiet czują się szczypiornistki SPR Arki Gdynia. W Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu podejmowały Innline AZS Poznań. W ostatnim tegorocznym meczu żółto-niebieskie świetnie się spisały. Od początku narzuciły własny rytm, do przerwy prowadząc pięcioma golami (12:7). W drugiej odsłonie gospodynie do przewagi dorzuciły jeszcze jedno trafienie, wygrywając 25:19. To ich drugi triumf w tym sezonie. Obecnie zajmują 6. miejsce w tabeli.

Liczba meczu: 28

Fantastyczną sobotę dla gdyńskiego sportu kontynuowały niepokonane koszykarki VBW Arki. Liderki i mistrzynie Polski tym razem odprawiły z kwitkiem Enea AZS Poznań, wygrywając 99:62. Połowę tej przewagi podopieczne Gundarsa Vetry wypracowały w ostatniej kwarcie, którą zwyciężyły 27:8.

Znakomite zawody rozegrała Amalia Rembiszewska, która rzuciła aż 28 punktów. To liczba bardzo symboliczna dla tego spotkania. Mecz z poznaniankami był powiem 28. z rzędu wygranym przez gdynianki na ligowym parkiecie.

Nastolatek ratuje remis Bałtyku

Po trzech zwycięstwach przyszedł czas na trudniejsze sobotnie emocje. Na Narodowym Stadionie rugby spotkanie z KP Starogard Gdański rozgrywał Bałtyk. Co ciekawe, trenerem gości jest legenda Arki Gdynia, Krzysztof Sobieraj. Mecz miał zatem podwójne znaczenie dla obu stron. Lepiej jednak radzili sobie przyjezdni. Dziesięć minut przed przerwą wyszli na prowadzenie i umiejętnie trzymali gdynian daleko od swojej bramki.

W doliczonym czasie błysnął jednak wprowadzony po przerwie nastolatek - Igor Jankowski. To on został bohaterem biało-niebieskich, ratując remis. Dzięki punktowi Bałtyk awansował na 5. miejsce w II grupie III ligi.

GTK umie coraz więcej

Skazywane na rekordowe porażki w każdym kolejnym meczu koszykarki GTK Gdynia coraz częściej zaprzeczają tym tezom. Co prawda, wciąż brakuje im na koncie zwycięstwa, ale spotkanie w Gorzowie Wielkopolskim miało wiele dobrych momentów.

Przede wszystkim to gdynianki prowadziły dwoma punktami po pierwszej kwarcie. Do przerwy schodziły ze stratą ledwie sześciu oczek. O przewadze gospodyń zadecydowała wygrana przez nie 30:9 trzecia kwarta. W ostatniej bowiem padł remis. Ostatecznie zespół Enea AZS AJP Gorzów wygrał 93:66. Z postawy młodziutkich gdynianek trenerka Jelena Skerović może być jednak coraz bardziej zadowolona.

Bessa Asseco Arki trwa

Sobotnie zmagania zakończyliśmy jeszcze jedną porażką - czwartą z kolei dla drużyny Asseco Arki. Gdynianie szukali odbicia od złej serii z pogrążonym w swoich problemach Anwilem we Włocławku. Niegdyś starcie zespołów z czuba tabeli, tym razem mecz 11. z 12. drużyną.

Spotkanie od początku przybrało jasne barwy dla gdynian. Sześciopunktowa przewaga w pierwszej kwarcie dawała powiew optymizmu po trzech porażkach. Gospodarze jednak jeszcze do przerwy zdołali zniwelować stratę do punktu. Druga połowa po raz kolejny nie wyszła Asseco Arce. Przegrała ją różnicą dziewięciu punktów, co okazało się kluczowe w końcowym rozrachunku.

Bardzo dobre spotkanie w Arce rozegrał Bartłomiej Wołoszyn (19 punktów) oraz Przemysław Żołnierewicz, który zaliczył double-double (17 punktów, 12 zbiórek). Niestety, nie wystarczyło to do wygranej. Gdynianie spadli na 13. lokatę w Energa Basket Lidze.