Rekrutacja ratowników wodnych w Gdyni otwarta

Aktualności WIDEO

Wystartowała rekrutacja ratowników, którzy w sezonie letnim 2023 strzec będą odpoczywających na plażach w Gdyni. Sezon kąpielowy rozpocznie się 23 czerwca.

Kąpieliska w Gdyni zostaną zorganizowane w 4 dzielnicach miasta, podobnie jak miało to miejsce w poprzednich latach. Będą to Śródmieście, Babie Doły, Redłowo i Orłowo – to pierwsze mieć będzie długość dwustu, a pozostałe stu metrów.  Funkcjonować będą każdego dnia sezonu letniego w godzinach od 9.30 do 17.30. Tegoroczny sezon rozpocznie się 23 czerwca plaży na Śródmieściu, pozostałe kąpieliska rozpoczną funkcjonowanie tydzień później – 1 lipca. Trwać będzie do końca sierpnia.

– Nasz zespół ratowników to specjalnie wyszkolona grupa, która potrafi działać w najtrudniejszych warunkach. Od ponad 20 lat cieszy się stuprocentową skutecznością w podejmowanych interwencjach. To sprawia, że dzięki tym ludziom, gdyńskie kąpieliska należą do jednych z najbezpieczniejszych w Polsce – mówi wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk.

Każdy ratownik po przejściu procesu kwalifikacyjnego otrzyma od wysoko wykwalifikowanej kadry instruktorskiej szkolenie stanowiskowe uwzględniające specyfikę działań na gdyńskich kąpieliskach morskich.

– Wybranym kandydatom, którzy dbać będą o bezpieczeństwo wypoczywających zapewniamy możliwie najlepszy sprzęt. Będą oni mieli do dyspozycji szybką łódź motorową, skuter ratowniczy z platformą oraz pojazdy ATV z przyczepą do ewakuacji osób poszkodowanych. Ratownicy otrzymają kompletny ubiór dostosowany do panujących na plaży warunków atmosferycznych. Zapewniamy również zaplecze socjalne – komentuje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

ratownicy wchodzący do wody

– Przygotowania do tegorocznego sezonu kąpielowego trwają już od pewnego czasu. Praca odbywać się będzie w rotacyjnym systemie uwzględniającym indywidualne potrzeby. Na 4 gdyńskie kąpieliska poszukujemy łącznie 31 ratowników – dodaje zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu Paweł Brutel.

plecy dziewczyny z napisem ratownik

Od 1998 roku za organizację kąpielisk i rekrutację gdyńskich ratowników odpowiada Gdyńskie Centrum Sportu. Od ponad 20 lat możemy cieszyć się skutecznością w podejmowanych interwencjach, co świadczy o profesjonalizmie ratowników zatrudnianych w naszym mieście. Gdyńscy ratownicy regularnie startowali także w ogólnopolskich zawodach, w tym tych najwyższej rangi, jak Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, regularnie plasując się na czołowych lokatach.

SZCZEGÓŁY NABORU NA STANOWISKO RATOWNIKÓW

Wszystkie ogłoszenia o pracę dostępne są TUTAJ.