Rusza program Gdynia w klimacie!

Aktualności

W kwietniu startuje program Gdynia w klimacie, który organizowany jest w ramach UNESCO Global Network of Learning Cities. Potrwa on trzy miesiące, a działania w każdym z nich będą skupiały się na innym temacie. W kwietniu hasłem przewodnim stanie się ZIELEŃ, w maju POWIETRZE, a w czerwcu WODA. Udział w nim biorą gdyńskie instytucje, w tym Gdyńskie Centrum Sportu.

Wśród wydarzeń organizowanych przez gdyńskie instytucje w kwietniu znalazły się propozycje dla wszystkich grup wiekowych – są m.in. warsztaty i gry dla najmłodszych, spotkania dla dorosłych i wykłady dla seniorów. W kwietniu będziemy oczyszczać miejską zieleń, sprawdzać generowany przez nas ślad węglowy, ale również wyruszymy na rowerową wyprawę po gdyńskich lasach.

W dniach 9 i 16 kwietnia odbędzie się niezwykle popularna gra terenowa, w której uczestnicy poruszają się z mapą i kompasem po gdyńskich lasach w poszukiwaniu pochowanych punktów kontrolnych. Jest to równocześnie doskonała okazja do sprzątania zielonych przestrzeni znajdujących się w lasach i gdyńskich dzielnicach. Doskonale wiadomo, że miejska zieleń pomaga oczyszczać powietrze z dwutlenku węgla i nasyca je tlenem. Przeprowadzone badania wskazują, że tereny zielone pozytywnie wpływają na zdrowie mieszkańców redukując stres.

GRA Z MAPĄ I KOMPASEM

Gra z mapą i kompasem doskonale łączy w sobie kształtowanie prośrodowiskowych nawyków wśród najmłodszych, elementy zabawy, nauki oraz międzypokoleniowej integracji. Leśne spotkania odbędą się w Pustkach Cisowskich-Demptowie oraz na Witominie. Gra z mapą i kompasem pozwoli nie tylko bliżej poznać zielone części miasta, ale także zadbać o ich czystość. Każdy z uczestników będzie miał możliwość odebrania worka na śmieci, a w nagrodę za zasługi dla środowiska do najmłodszych trafią specjalnie przygotowane ordery za zasługi dla naszej planety.

Oprócz Gdyńskiego Centrum Sportu w projekcie udział wezmą: Biblioteka Gdynia, Centrum Aktywności Rodziny, Centrum Aktywności Seniora, Centrum Nauki Experyment, Laboratorium Innowacji Społecznych, Muzeum Emigracji, Muzeum Miasta Gdyni, Przystanie, Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni oraz Wymiennikownia.

POZNAJ SZCZEGÓŁY PROJEKTU GDYNIA W KLIMACIE