Ruszają nowe bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci

Aktualności FOTO Projekty Gdyńskie Poruszenie

W poniedziałek, 27 czerwca, na gdyńskiej dzielnicy Karwiny rusza nowy projekt finansowany z środków Budżetu Obywatelskiego, którego adresatem są dzieci – przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych.

Bezpłatne zajęcia sportowe dla przedszkolaków i dzieci szkół podstawowych to projekt mający na celu aktywizację sportową najmłodszych mieszkańców Gdyni. W jego ramach przeprowadzony zostanie cykl zajęć ogólnorozwojowych, które dzięki połączeniu różnych dyscyplin sportowych z elementami gier i zabaw, zachęcą dzieci do ruchu oraz wspomogą ich harmonijny rozwój psychofizyczny. Zajęcia, oprócz rozwoju fizycznego i świetnej zabawy, mają na celu promocję zdrowia oraz kształtowanie pozytywnych cech, takich jak współpraca w grupie czy nauka samodzielności i wytrwałości. Zajęcia prowadzone będę pod czujnym okiem wykwalifikowanych trenerów specjalizujących się w pracy z dziećmi.

Na początku bezpłatne zajęcia odbywać się będą w dwóch dzielnicach: Chyloni oraz Karwiach, ale niebawem projekt prowadzony przez Akademię Młodych Sportowców zagości również na Chwarznie-Wiczlinie oraz Witominie.

Pierwsze aktywności w dzielnicach odbędą się w terminach:

kolejne zaś wg harmonogramu dostępnego na stronie www.gdyniasport.pl w kalendarzu oraz zakładce przeznaczonej aktywnościom (Chylonia, Karwiny).

Żeby wziąć udział w bezpłatnych zajęciach sportowych dla dzieci należy wcześniej zapisać się korzystając ze specjalnego formularza:

ZAPISY CHYLONIA

ZAPISY KARWINY

Rejestracja na kolejny tydzień zajęć uruchamiana będzie pod tym samym linkiem dobę po zakończeniu aktywności.