Siedem medali Mistrzostw Polski dla pływaków gdyńskiego Delfina

Aktualności

Zawodnicy Klubu Sportowego Delfin Gdynia zdobyli 7 medali podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów w Pływaniu.

Potrójnym mistrzem Polski został Adam Zdybel, który okazał się najlepszym pływakiem podczas Mistrzostw Polski Juniorów 16 letnich, które odbyły się w Warszawie. Gdynianin okazał się bezkonkurencyjny na dystansach 100, 200 i 400 m stylem dowolnym. Podopieczny trenera Przemysław Czoków został ponadto najlepszym zawodnikiem mistrzostw. Podczas tych samych zawodów trzykrotnie na podium stawała Zosia Chrzan. Zawodniczka trenowana przez trenera Jarosława Gawlika została wicemistrzynią Polski na dystansach 50 i 100 m stylem klasycznym oraz brązową medalistką w konkurencji 200 m również w tym samym stylu. Na najniższym stopniu podium podczas Mistrzostw Polski Juniorów 15 letnich, które odbyły się w Oświęcimiu, stanęła Martyna Duzowska, która startowała na dystansie 200 m stylem motylkowym.

Szkolenie KS Delfin Gdynia jest współfinansowane przez miasto Gdynia.