Skatepark w parku Kilońskim otwarty

Aktualności FOTO Inwestycje

Nowoczesny skatepark w chylońskim parku oddany do użytkowania. Entuzjaści jazdy na desce, hulajnodze, rolkach czy BMX-ie mogą już korzystać z obiektu, który realizowany był w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego 2020.

Tony Hawk, Bam Margera czy Rodney Mullen – tych nazwisk fanów skateboardingu przedstawiać nie trzeba. Być może już wkrótce, dzięki najnowszej inwestycji realizowanej przez Gdyńskie Centrum Sportu, następców ich talentu szukać będzie można w Parki Kilońskim, a o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie Zuza Bone rywalizować będzie z koleżankami i kolegami z gdyńskich skateparków.

skatepark w parku kilońskim

– Nie będzie to pierwsza realizacja inwestycji tego typu. Wybór tego zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego to jasny sygnał, że dotychczasowe skateparki przyjęły się znakomicie, a dzieci i młodzież uwielbiają na nich spędzać czas wolny. Tym z większą radością i ochotą zbudujemy kolejny – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

skatepark w parku kilońskim

Na istniejącej asfaltowej nawierzchni położona została płyta betonowa o powierzchni 444 m², do której zainstalowano specjalne wyposażenie umożliwiające miłośnikom sportów ekstremalnych wykonywanie sportowych ewolucji. Są to bank ramp, funbox z grindboxem oraz poręczą, quarter pipe, grindbox oraz poręcz prosta.

Inwestycję uzupełniają elementy tzw. małej architektury: ławki, kosze na śmieci oraz tablica informacyjna z regulaminem.

skatepark w parku kilońskim

– To inwestycja wybrana przez mieszkańców, dla mieszkańców i kolejny skatepark w naszym mieście – komentuje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Od 2014 roku mieszkańcy mogą korzystać z jednego z największych i najnowocześniejszych w północnej Polsce obiektów tego typu zbudowanego na Skwerze Sue Ryder. Zwolennicy widowiskowych ewolucji do dyspozycji mają także skatepark zlokalizowany na skwerku im. Ireny Kwiatkowskiej 9 na Obłużu oraz pod Estakadą Kwiatkowskiego na Leszczynkach. Autorem zwycięskiego projektu w BO, na który oddano 536 głosów, był Marcin Krzysica. Koszt robót budowlanych wykonywanych przez firmę HYDRO-MAG Sp. z o.o. z Garcza wyniósł ostatecznie 270 553,69 zł.

Trwa okres składania wniosków do gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2023, w którym do rozdysponowania jest łącznie aż 11 734 360 złotych. Można jest składać do 20 lutego. Pozytywnie zweryfikowane wnioski zostaną poddane pod głosowanie, które odbędzie się we wrześniu. br. Szczegóły dostępne są na stronie www.bo.gdynia.pl.

grafik BO Gdynia