Sukcesy Centrum Karate KIGAI na krajowych arenach!

Aktualności

Karatecy z gdyńskiego "KIGAI" wywalczyli w ciągu ostatnich 2 tygodni aż 6 medali na turniejach rangi ogólnopolskiej. Był to znaczący sukces klubu, który powstał w 2020 roku.

W dniach 26-28 kwietnia w Puławach rozegrano XXXV Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym. Barwy klubu reprezentowali zawodnicy: Oskar Suchecki (senior) oraz Adam Sielski (młodzik) wspierani przez Michała Sielskiego (coach) oraz trenera Tomasza Koniecznego powołanego w skład sędziów zawodów.

Oskar Suchecki rozpoczął zmagania od V miejsca w kata indywidualnym (prezentacja układu technicznego), następnie otarł się o medal w fuku-go (dwubój), by ostatecznie w świetnym stylu zdobyć brązowy krążek w kumite (walka). Jest to ukoronowanie jego 20 letniej przygody z tą sztuką samoobrony i samodoskonalenia.

Start na Mistrzostwach Polski po 5ciu latach przerwy był dla mnie niemałym wyzwaniem. Ciężko przepracowany okres przygotowawczy przełożył się na ten sukces. Cieszy mnie że nadal mogę rywalizować o najwyższe cele w Polskim karate - powiedział zawodnik będący jednocześnie jednym z klubowych instruktorów.

Swoją wysoką dyspozycję Suchecki potwierdził w ostatnią niedzielę 12 maja na oficjalnym turnieju rankingowym Polskiego Związku Karate Tradycyjnego "Baltic Cup", ponownie zajmując III miejsce w konk. kumite seniorów. Do tegorocznej XIV edycji rozegranej na Polsat Plus Arenie Gdynia przystąpiło 475 zawodników z 42 klubów z całego kraju.

Na najniższym stopniu podium tej imprezy stanął także Franciszek Bałdyga (kumite Dzieci ur. 2013-2014, 9-7 kyu) oraz Paweł Gomułka (kumite Senior+), natomiast dwa złote medale (kata i kumite Senior+), a w rezultacie puchar dla najlepszego zawodnika wśród dorosłych wywalczył Michał Sielski.

Szkolenie dzieci i młodzieży z Centrum Karate KIGAI wspiera miasto Gdynia. Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia do SP48 (Chwarzno-Wiczlino).

STRONE INTERNETOWA CENTRUM KARATE KIGAI