Sukcesy gdyńskich juniorów – przeszkodowców

Aktualności

Młode gdynianki odnoszą spektakularne sukcesy na arenie sportowej w dziedzinie biegów przeszkodowych. Izabela Miłoś, Nina Gałuszyńska, Karolina Skotniewska, Alicja Burdeńska oraz Martyna Teska zdobyły kwalifikacje do startów w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata biegów przeszkodowych, które odbędą się odpowiednio na Węgrzech i w Belgii w 2023 roku.

To ogromny sukces, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że kadra na Mistrzostwa Świata może składać się zaledwie z pięciu zawodniczek w danej kategorii wiekowej, a dziewczęta będą reprezentować nie tylko Polskę, ale także swoje miasto – Gdynię – informuje Barbara Miłoś, mama Izabeli.

FAN PAGE ACTIVE FLOW OCR JUNIOR TEAM

Kwalifikacje do tych prestiżowych zawodów dziewczęta zdobyły dzięki swoim imponującym osiągnięciom w dziedzinie biegów przeszkodowych w ostatnim sezonie. Szczególnie ważnym sukcesem były Mistrzostwa Polski biegów przeszkodowych, które odbyły się we wrześniu 2022 roku w Sopocie. Nina Gałuszyńska oraz Izabela Miłoś zdobyły tytuły Mistrzyń Polski w swoich kategoriach wiekowych. Karolina Skotniewska zajęła drugie miejsce, Alicja Burdeńska trzecie, a Martyna Teska czwarte. Wszystkie dziewczęta trenują w klubie Active Flow, pod okiem trenera Łukasza Gałuszyńskiego, który wspiera je w osiąganiu ich celów.

Dziewczęta doskonale radzą sobie w rywalizacji sportowej, ale także są wzorem dla innych młodych ludzi, inspirując ich do aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i dążenia do osiągania swoich marzeń – nadmienia Barbara.

Biegi przeszkodowe, znane również jako OCR (Obstacle Course Racing), to dynamiczna i wymagająca dyscyplina sportowa, w której zawodnicy muszą pokonywać różnego rodzaju przeszkody na trasie biegu, takie jak ścianki, drabiny, przeszkody związane z balansem ciała czy też przeszkody siłowe. Wymaga to nie tylko siły fizycznej, ale także umiejętności technicznych, takich jak precyzja, zwinność i szybkość. Tego typu zawody cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie, zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów.

Start na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata biegów przeszkodowych to ogromne wyzwanie dla młodych gdynianek. Będą rywalizować z najlepszymi zawodniczkami z różnych krajów, prezentując wysoki poziom sportowy, który osiągnęły dzięki swojej ciężkiej pracy, determinacji oraz ogromnemu zaangażowaniu w treningi. Wspierane przez swojego trenera oraz klub Active Flow, ciężko pracują nad swoją formą fizyczną, techniką pokonywania przeszkód oraz taktyką biegu.

Sukcesy młodych sportowców są powodem do dumy nie tylko dla Polski, ale również dla miasta Gdyni, które będzie silnie reprezentowane na arenie międzynarodowej.