Sukcesy gdyńskich karateków w Mistrzostwach Polski

Aktualności

W miniony weekend w Nowym Tomyślu odbyły się 48 Mistrzostwa Polski Seniorów w karate kyokushin z udziałem ponad 100 zawodników z 51 klubów sportowych. Gdyńskie barwy Pomorskiego Klubu Karate reprezentowała dwójka zawodników.

Sylwia Jocz wywalczyła brązowy medal w kategorii kumite (full contact) kobiet do 55 kg.

Była to najmocniej obsadzona damska kategoria turnieju, bowiem żeby stanąć na podium, zawodniczka musiała stoczyć dwa wygrane pojedynki. Pierwsza walka eliminacyjna, trwająca 2 minuty. Z zawodniczką z Wieliczki została rozstrzygnięta w dodatkowej dwuminutowej rundzie.

O wejście do strefy medalowej Sylwia zmierzyła się z zawodniczką z Wrocławia i tutaj również potrzebna dwuminutowa dogrywka. W półfinale zawodniczka reprezentująca gdyński klub musiała uznać wyższość starszej i utytułowanej zawodniczki z Otwocka, zdobywając tym samym brązowy medal Mistrzostw Polski. Dodatkowo od półfinałów przeprowadzony został test tameshiwari (łamanie desek), w którym Sylwia zajęła drugie miejsce wśród kobiet.

Krystian Grzywiński zakończył zawody w ćwierćfinale, gdzie po wyrównanej walce uległ zawodnikowi z Nowej Soli.

Trenerem zawodników Pomorskiego Klubu Karate, którzy na co dzień pełnią w nim funkcję instruktorów, jest Michał Marcinkowski, posiadający 4 dan.