Sukcesy strzeleckie WKS Floty Gdynia

Aktualności FOTO

Zawodnicy Sekcji Strzeleckiej WKS "Flota" Gdynia z ogromnymi sukcesami na Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelectwie sportowym. Zawody odbyły się w dniach 20-24 lipca 2023 r. we Wrocławiu na strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego "Śląsk".

WKS Flota Gdynia uplasowała się 2 miejscu w klasyfikacji indywidualnej oraz zdobyła 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Indywidualnie zespół zdobył 3 złote medale:

• Piotr Daniluk – Pistolet centralnego zapłonu 30+30 strzałów OPEN (Pcz 30+30),
  • Joanna Wawrzonowska – Pistolet sportowy 30+30 strzałów Kobiet (Psp 30+30),
  • Agnieszka Korejwo + Piotr Daniluk – Ppn MIX.

3 srebrne medale powędrowały do:

• Piotr Daniluk – Pistolet szybkostrzelny 2x30 strzałów Mężczyzn (Psz 2x30),
  • Agnieszka Korejwo – Pistolet pneumatyczny 60 strzałów Kobiet (Ppn 60),
  • Joanna Wawrzonowska – Pistolet standard 3x20 strzałów OPEN (Pst 3x20).

Brązowy medal zdobył:

• Damian Klimek – Pistolet szybkostrzelny 2x30 strzałów Mężczyzn (Psz 2x30).

W klasyfikacji drużynowej klub zdobył aż 4 złote medale:

Pistolet sportowy 30+30 strzałów Kobiet (Psp 30+30)

• Agnieszka Korejwo
  • Sławomira Szpek
  • Joanna Wawrzonowska

Pistolet pneumatyczny 60 strzałów Kobiet (Ppn 60)

Pistolet centralnego zapłonu 30+30 strzałów OPEN (Pcz 30+30)

• Piotr Daniluk
  • Radosław Podgórski
  • Tomasz Wawrzonowski

Pistolet szybkostrzelny 2x30 strzałów Mężczyzn (Psz 2x30)

• Damian Klimek

Jeden srebrny medal drużynowy powędrował do:

Pistolet standard 3x20 strzałów OPEN (Pst 3x20)

Warto przypomnieć o wcześniejszych sukcesach członków klubu WKS Floty Gdynia. Agnieszka Korejwo w Mistrzostwach Europy w strzelaniach pneumatycznych w Tallinie, które odbyły się w marcu tego roku zdobyła złoty medal w konkurencji: Pistolet pneumatyczny (10 metrów). Natomiast Joanna Wawrzonowska w odbywających się w Polsce Igrzyskach Europejskich zdobyła srebrny medal w drużynie - konkurencja: Pistol sportowy (25 metrów). Trenerem obu zawodniczek jest Jolanta Samulewicz.