Suzuki Arka Gdynia z brązowymi medalami Lotto 3x3 Ligi

Aktualności

Koszykarze Suzuki Arki Gdynia zdobyli brązowy medal w Lotto 3x3 Lidze. Turniej, który trwał od piątku do soboty, odbył się w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieliw Lublinie.

Gdyński klub reprezentowali: Adrian Pajkert, Adrian Bogucki, reprezentant kadry U23 i dwukrotny zwycięzca turnieju 3x3 Gdynia, a także reprezentanci pierwszej kadry narodowej: Przemysław Zamojski i Szymon Rduch.

Drugi turniej kwalifikacyjny LOTTO 3x3 Ligi rozpoczął się w piątek, 24 lutego. Udział w nim wzięło 12 drużyn Energa Basket Ligi, które zostały podzielone na cztery grupy po trzy zespoły. Do sobotniego turnieju finałowego dołączyły cztery czołowe drużyny: Legia LOTTO 3x3 Warszawa, Trefl Sopot, Tauron GTK Gliwice oraz Suzuki Arka Gdynia. Przypomnijmy, że w pierwszym turnieju, który został rozegrany w listopadzie ubiegłego roku, triumfował zespół Legii LOTTO 3x3 Warszawa, który w ostatnim meczu pokonał Suzuki Arkę Gdynia 21:12. Weekendowy turniej stanowił więc doskonałą okazję do rewanżu dla naszych zawodników.

Gdynianie swój udział rozpoczęli od ćwierćfinału, w którym zdecydowanie pokonali BM Stal Ostrów Wielkopolski 21:7. W półfinałowym starciu nasi zawodnicy musieli jednak uznać wyższość koszykarzy Tauron GTK Gliwice, z którymi przegrali 22:19. Porażka w tym meczu zadecydowała, że drużyna Suzuki Arki Gdynia musiała zadowolić się meczem o trzecie miejsce, gdzie czekała na nich drużyna Rawlplug Sokół Łańcut. Górą byli żółto-niebiescy, którzy pewnie pokonali łańcuckiego Sokoła 21:10. Tym samym zapewnili sobie brązowy medal Lotto 3x3 Ligi inkasując dodatkowo czek na 10 000 złotych.