Światowy Dzień Serca 2020 w Internecie!

Aktualności Gdyńskie Poruszenie

Gdyńskie Centrum Sportu oraz Gdyńskie Centrum Zdrowia zapraszają na wielkie święto sportu, zdrowia i rekreacji. Już w niedzielę, 27 września, kolejna odsłona Światowego Dnia Serca – pierwszy raz w formie online. Na wirtualnych uczestników czekają zajęcia sportowe, a także rozmowy z lekarzami, dietetykami oraz trenerami. Start o godzinie 12.00 na Facebooku oraz Youtube’ie Gdyńskiego Centrum Sportu.

#wGdyni Światowy Dzień Serca zawsze obchodzony był w pięknej scenerii Bulwaru Nadmorskiego, zaraz przy pomniku Rybek, lub w Parku Rady Europy. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, który mogli wziąć udział w treningach prowadzonych przez instruktorów Gdyńskiego Poruszenia, skorzystać z porad specjalistów, wykonać bezpłatne badania czy po prostu spędzić miło czas.

Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną organizatorzy wydarzenia, a więc Gdyńskie Centrum Sportu oraz Gdyńskie Centrum Zdrowia, postanowili nieco zmienić formułę wydarzenia, w całości przenosząc je do Internetu. W niedzielę Światowy Dzień Serca wystartuje online.

W programie trzy zajęcia Gdyńskiego Poruszenia. Na dobry początek pilates, który poprowadzi Monika Raszke. Następnie przed kamerą zamelduje się Katarzyna Wojtera z treningiem dla kobiet w ciąży oraz zajęciami „Mama, Tata i Ja”.

Podczas transmisji nie zabraknie również ciekawych rozmów z ekspertami w swoich dziedzinach. Z prowadzącym imprezę Markiem Urbaniakiem porozmawiają:

  • dr. hab. n. med. Ireneusz Haponiuk – kierownik oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku,
  • Agnieszka Niewiadomska-Mistiuk – kierownik Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej filia w Gdyni,
  • Magdalena Drażba – specjalista ds. dietetyki Gdyńskiego Centrum Zdrowia,
  • Patrycja Celmer – instruktor Indoor Cycling.

Transmisja rozpocznie się punktualnie o godzinie 12.00 na Facebooku oraz Youtube’ie Gdyńskiego Centrum Sportu.