Świetny sezon na lodzie dobiegł końca

Aktualności

Ostatnia niedziela była finalnym dniem funkcjonowania sezonowego lodowiska, które służyło gdynianom blisko 3 miesiące. Łącznie skorzystano z niego niemal 25 tysięcy razy!

Od hucznego otwarcia 16 grudnia, w którym uczestniczyło ok. 200 osób, gdyńskie lodowisko cieszyło się niesłabnącym zainteresowaniem.  Z obiektu zlokalizowanego przy Polsat Plus Arenie Gdynia od startu do zakończenia funkcjonowania 12 marca skorzystano dokładnie 24 tysiące 476 razy.  Miejsce świetnie wpisało się w potrzeby mieszkańców miasta, szczególnie dzieci i młodzieży.

– Zakończony sezon na gdyńskim lodowisku możemy ocenić jako sukces. Cieszy nas duże zainteresowanie zwłaszcza u osób młodych. To pokazuje, że ślizgawka w Gdyni zawsze była i jest pożądana. Jestem przekonany, że tak samo będzie w kolejnych latach, a my nadal będziemy wychodzić naprzeciw tym potrzebom mieszkańców – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Aż 72% wejść dotyczyła tych ulgowych oraz szkolnych. Można więc śmiało powiedzieć, że gdyńska sezonowa ślizgawka była punktem spotkań młodych gdynian. 12% wszystkich uczestników brało udział w zajęciach Wychowania Fizycznego prowadzonych na lodzie.

– Od pierwszych dni wysoka frekwencja motywowała nas do codziennej pracy. Mimo czasem trudnych  warunków atmosferycznych robiliśmy, co w naszej mocy, aby zapewnić dobrą jakość lodu i stworzyć jak najlepsze warunki do korzystania z lodowiska – komentuje Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. – Blisko 3000 wejść stanowiły bezpłatne wejścia w ramach zajęć wychowania fizycznego, to duża liczba i świadczy również o dużym zaangażowaniu nauczycieli w pracę nad urozmaiceniem aktywności sportowej swoich podopiecznych. Łącznie zaś aż 17 691 wszystkich wejść dotyczyło dzieci i młodzieży. Jest to dla nas bardzo dobra informacja, że wciąż sport na świeżym powietrzu cieszy się dużym powodzeniem – dodaje.

Największym zainteresowaniem lodowisko cieszyło się w weekendy i dni wolne od zajęć, rekordowy zaś okazał się okres ferii, podczas którego odnotowano ponad 7000 wejść. Obiekt cieszył się niemałym zainteresowaniem mieszkańców Gdyni – zniżkę wynikającą z posiadania karty mieszkańca okazała ponad 1/3 wszystkich uczestników.

Gdyńskie lodowisko organizowane przez Gdyńskie Centrum Sportu tworzyła się tafla o wymiarach 19 m x 30 m. Miejsce poza wypożyczalnią sprzętu oferowało również usługę ostrzenia łyżew.

Sezonowa ślizgawka debiutowała w tym roku w nowej lokalizacji, co związane było z powstawaniem kolejnej części parku centralnego. Doskonała dostępność komunikacyjna oraz bezpłatny parking stanowiły silne atuty by łączyć zabawę na lodzie z wyjazdem na zakupy do pobliskiej galerii handlowej czy uczestnictwem w wydarzeniach organizowanych w sąsiadującej hali sportowo-widowiskowej.

Sprawdził się także zmieniony charakter lodowiska, które w tym roku było odkryte – aktywności odbywały na świeżym powietrzu. Było to świetne miejsce do tego żeby rekreacyjnie pojeździć ze znajomymi czy dopiero rozpocząć swoją przygodę na lodzie – nieodpłatnie używając specjalnych „pingwinków” do nauki lub korzystając ze wsparcia profesjonalnego trenera. Dla tych, którzy jazdę na łyżwach opanowali już w małym palcu miejsce pozwoliło szlifować umiejętności i przygotowywać się do gry w hokeja:

Obecnie trwa etap rozmrażania tafli. W najbliższym czasie znikną pomieszczenia, które służyły jako kasy, przebieralni i wypożyczalnie. Po rozmrożeniu uprzątnięta zostanie sama konstrukcja ślizgawki. Następnie, na przełomie marca i kwietnia, do przywrócenia funkcji parkingu w tym miejscu przystąpi gdyński Zarząd Dróg i Zieleni, który zajmie się usunięciem nasypu. Odzyskany materiał wykorzystany zostanie ponownie jako podbudowa przy prowadzonych przez tę jednostkę pracach na terenie Gdyni.