Triathlon pod dachem? Ruszyły zapisy!

Aktualności

Krótkie dystanse, dobra zabawa, komfort i bezpieczeństwo, a to wszystko w Akademickim Centrum Sportowtm Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Indoor Triathlon Series to idealna okazja, by spróbować swoich sił w triathlonie i rozpocząć przygodę z tą dyscypliną sportu. W Gdyni zawdy odbędą się w niedzielę, 21 stycznia 2024 r.

Płyniesz 600 metrów w basenie pod okiem ratowników. Następnie krótki bieg do hali sportowej, cały czas pod dachem. A tam 15 km jazdy na rowerze stacjonarnym i krótki, trzykilometrowy bieg na bieżni mechanicznej. Na koniec kilka ostatnich metrów i przekraczasz metę, a tam czeka na Ciebie pamiątkowy medal, coś do picia i przede wszystkim satysfakcja z dobrze spędzonego, aktywnego czasu.

Tak może wyglądać jedna z zimowych niedziel, jeśli zdecydujesz się spróbować swoich sił w Indoor Triathlon Series. ​Jak przekonują organizatorzy, triathlon pod dachem to idealna propozycja nie tylko dla ​zaawansowanych triathlonistów, chcących sprawdzić swoją formę w okresie zimowym, ale przede wszystkim dla tych, którzy ​jeszcze nigdy nie mierzyli się z podobnym wyzwaniem, łączącym w sobie pływanie, jazdę na rowerze i bieg.

Dla wielu osób barierą, by wystartować w prawdziwym triathlonie, staje się pływanie w otwartych akwenach - jeziorze, rzece czy morzu. Indoor Triathlon Series niweluje ten problem, ponieważ wszystko odbywa się w jednym miejscu, pod dachem, a pływamy na 25-metrowych basenach. Sam jestem tego dobrym przykładem - mimo braku wystarczających umiejętności w wodzie, by stanąć na starcie chociażby zawodów serii IRONMAN, bez ​większych problemów ukończyłem ​ostatnią edycję Indoor Triathlon Piaseczno.

Z uwagi na przepustowość pływalni, liczba dostępnych miejsc na każdej z trzech edycji zawodów jest ograniczona. Ruszyła właśnie rejestracja online, a Ci, którzy zapiszą się najwcześniej, skorzystają z najniższej opłaty startowej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej zawodów. Rejestracja prowadzona jest w portalu SlotMarket.pl.

Organizatorem wydarzenia jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution Group.