Udany wakacyjny sezon startowy pływaków KS Delfin Gdynia
Zawodnicy Klubu Sportowego Delfin Gdynia mają za sobą niezwykle intensywny i owocny sezon letni, pełen sportowych emocji oraz znakomitych wyników na arenie krajowej i międzynarodowej.
Sukcesy na Mistrzostwach Europy Juniorów
Na początku lipca Błażej Dworakowski reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Europy Juniorów, które odbyły się na 50-metrowej pływalni olimpijskiej w Šamorínie na Słowacji. W swojej koronnej konkurencji – 200 metrów stylem motylkowym – zajął wysokie piąte miejsce, ustanawiając jednocześnie rekord województwa pomorskiego w kategorii open.

fot. Klub Sportowy Delfin Gdynia
Dworakowski wystąpił również w finale sztafety 4x100 metrów stylem zmiennym, w której reprezentacja Polski zajęła siódmą pozycję. Cała kadra narodowa zdobyła w europejskim czempionacie cztery medale. To dowód na wysoki poziom przygotowania młodych polskich pływaków oraz skuteczność pracy szkoleniowej, prowadzonej przez trenera głównego kadry narodowej, Przemysława Czoków.
Dwa złote medale na Mistrzostwach Polski Juniorów
Niedługo po udanych startach międzynarodowych, Błażej Dworakowski potwierdził swoją formę na krajowym podwórku, zdobywając dwa złote medale podczas Mistrzostw Polski Juniorów 17-18-letnich, które odbyły się w Oświęcimiu.
Pierwszy tytuł mistrzowski wywalczył w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym, a kolejny – w swoim popisowym wyścigu na 200 metrów tym samym stylem, w którym był bezkonkurencyjny.

fot. Klub Sportowy Delfin Gdynia
Dla zawodnika KS Delfin Gdynia to ważny etap przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Świata Juniorów, które odbędą się w dniach 19–24 sierpnia w Otopeni w Rumunii.
Dobre starty całej drużyny
W Mistrzostwach Polski w Oświęcimiu z bardzo dobrej strony pokazali się także inni reprezentanci KS Delfin Gdynia. Ignacy Ołownia zajął czwarte miejsce w konkurencji 400 metrów stylem zmiennym, poprawiając swój rekord życiowy. W finałach A startowała również Lena Olender, plasując się na siódmym miejscu w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym.
Życiówki poprawiali również Nina Ośka, Lena Olender i Ignacy Ołownia, co pokazuje systematyczny rozwój zawodników oraz wysoki poziom szkolenia w klubie.
Szkolenie zawodników KS Delfin Gdynia jest współfinansowane przez Miasto Gdynia. Dzięki temu możliwe jest nie tylko rozwijanie talentów, ale również skuteczne przygotowywanie pływaków do startów na najwyższym poziomie.
Przed zawodnikami Delfina kolejne sportowe wyzwania, a my już teraz trzymamy kciuki za udany występ Błażeja Dworakowskiego podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Rumunii.