W Gdyni poznaliśmy mistrzów Polski młodzieży w judo

Aktualności

5 września w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieży w Judo, w których udział wzięła ścisła czołówka młodych sportowców z całego kraju.

Pięcioro judoków: Angelika Szymańska (-63kg), Eliza Wróblewska (-70kg), Julia Jaśkiewicz (-78kg),Jakub Biedrzycki (-66kg) i Sebastian Ołdak (-90kg/-100kg) obroniło tytuł Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzów Polski (U23). Zawodnicy ci rok temu triumfowali w podwarszawskim Józefowie.

W wadze -63kg Młodzieżowa wicemistrzyni Europy Angelika Szymańska wygrała wszystkie 4 walki przez ippon. Agatą Szafran stanęła na drugim stopniu podium a brąz zdobyła Barbara Fałtynowicz.

Brązowa medalistka Młodzieżowych ME 2020 w chorwackim Porecu w wadze -63kg Natalia Kropska tym razem wystąpiła w kategorii -70kg. W półfinale przegrała z Elizą Wróblewską, która w finale pokonała Annę Dybę. W pojedynkach o brąz Natalia Kropska wygrała z Anną Kaletą, a Agata Zygmunt z Magdaleną Jarkowską.

Wśród kobiet, poza Angeliką Szymańską i Elizą Wróblewską, ponownie Młodzieżową Mistrzynią Polski została Julia Jaśkiewicz w kat. -78kg. Triumfowała ona w pojedynkach z Rozalią Martynów (2 miejsce), Marią Bączek (3 miejsce) i Karoliną Głogowską (4 miejsce).

W rywalizacji judoczek do lat 23 po złoto sięgnęły w Gdyni Paulina Szlachta -48kg, Marta Kuraś -52kg, Izabella Socha -57kg, Julia Świątkiewicz +78kg.

W zawodach mężczyzn tytuły wywalczone w listopadzie 2020 roku w Józefowie obronili Jakub Biedrzycki (-66kg) i Sebastian Ołdak, który zmienił wagę z -90kg na -100kg.

W wadze -66kg ponownie srebro wywalczył Przemysław Litwin, a brąz Jan Jesionek. Z brązowym medalem wrócił Szymon Przybylski. W najniższej kategorii -60kg najlepszy był Tomasz Zielski.

Na najwyższym stopniu podium stanęli także: Adam Stodolski (-73kg), Bartosz Szaniawski (-81kg), Kacper Kubiak (-90kg), Albert Sowa (+100kg).