W Parku Kilońskim powstanie nowoczesny skatepark

Aktualności Inwestycje

Ogłoszono przetarg na roboty budowlane w Parku Kilońskim, które zainicjują powstanie nowego skateparku w Gdyni. Inwestycja realizowana jest w ramach zwycięskiego projektu BO 2020.

Nie będzie to pierwsza realizacja inwestycji tego typu. Wybór tego zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego to jasny sygnał, że dotychczasowe skateparki przyjęły się znakomicie, a dzieci i młodzież uwielbiają na nich spędzać czas wolny. Tym z większą radością i ochotą zbudujemy kolejny – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Skatepark jest to specjalny tor przeznaczony do uprawiania sportów, takich jak jazda na deskorolce, hulajnodze, BMX-ie czy rolkach. Na istniejącej asfaltowej nawierzchni położona zostanie płyta betonowa, do której zainstalowane zostanie specjalne wyposażenie umożliwiające miłośnikom sportów ekstremalnych wykonywanie sportowych ewolucji.

To kolejna inwestycja wybrana przez mieszkańców, dla mieszkańców. Cieszymy się, że możemy realizować takie zadania i liczymy, że po wybraniu wykonawcy robót i oddaniu skateparku do użytku będzie on spełniać swoje zadanieprzez długie lata – podsumowuje Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

W ramach projektu powstaną takie przeszkody, jak bank ramp, funbox z grindboxem + poręcz, quarter pipe, grindbox oraz poręcz prosta.

Warto przypomnieć, że Od 2014 roku gdynianie mogą korzystać z jednego z największych i najnowocześniejszych w północnej Polsce obiektów tego typu, zbudowanego na Skwerze Sue Ryder – dodaje zastępca dyrektora.

Pozostałe skateparki znajdują się na Skwerku im. Ireny Kwiatkowskiej 9 na Obłużu, oraz na Leszczynkach pod Estakadą Kwiatkowskiego.

STRONA PROJAKTU